Mam podsłuch na telefon mojego dziecka

Moje dziecko chodzi do szkoły i chociaż nigdy nie byłem tego zwolennikiem to ma swój telefon komórkowy. Uważam, że jak na siedmiolatka to zbędny luksus, ale też od razu pomyślałem, że wykorzystam to tylko dla jego bezpieczeństwa. Nowoczesna technologia daje dzisiaj możliwości, jakich wcześniej nie było. Ja swojemu dziecku zamontowałem podsłuch w telefonie, ale tylko po to, żeby w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa błyskawicznie mu pomóc.

Do nowoczesnego podsłuchu wystarczy odpowiednia aplikacja

nowoczesny podsłuch na telefonKupując mojemu synkowi smartfona zastanawiałem się w jaki sposób podłączyć mu podsłuch. Naprawdę nie zależało mi na tym, żeby podsłuchiwać jego rozmowy z rówieśnikami. Pomyślałem, że sposoby są dwa. Mogłem zabrać telefon do jakiegoś biura detektywistycznego albo firmy teleinformatycznej i zdecydować się na jakiś bardzo drogi i nowoczesny podsłuch na telefon. To rozwiązanie miało swoje plusy, ale wiązało się praktycznie ze stałym podsłuchem tego telefonu, a nie o to przecież mi chodziło. Wybrałem więc inny sposób. Poszukałem aplikacji, którą wystarczyło zainstalować na telefonie dziecka, żeby mieć pełną kontrolę nad jego bezpieczeństwem. Aplikacja dała mi dokładnie takie możliwości, jakich oczekiwałem. Mogę w każdej chwili uruchomić podsłuch i posłuchać co się dzieje w otoczeniu mojego syna. Mogę również w dowolnym momencie zlokalizować moje dziecko i wiedzieć gdzie się znajduję. Aż w końcu mogę nawet zlecić podsłuchiwanie otoczenia urządzeniu. Jeśli dziecko zawoła o pomoc albo telefon uchwyci jakieś przekleństwa to od razu mogę zobaczyć wszystko na swoim telefonie. No i najważniejszą funkcją jest oczywiście możliwość podglądu tego, co się dzieje wokół dziecka. Mam świadomość, że jest to ograniczenie dziecięcej prywatności, ale rodzic w takich chwilach myśli jedynie o bezpieczeństwie swojej pociechy.

Instalując mojemu synkowi aplikację podsłuchującą i śledzącą dokładnie wytłumaczyłem mu jak to działa. Zależało mi na tym, żeby moje dziecko czuło się bezpiecznie a nie osaczone czy kontrolowane. Umówiłem się z moim synkiem, że w razie niebezpieczeństwa wypowie hasło, które aktywuje alarm w moim telefonie. Mamy dzisiaj możliwości ochrony naszych dzieci, a jak wszyscy wiemy zagrożeń nie brakuje. Dlatego aplikacje nadzorujące najmłodszych to świetna sprawa.