Korzystamy z dokładnej myjni samochodowej

Odpowiednia dbałość o samochód będzie podstawą utrzymania lakieru samochodowego w dobrej kondycji. Z tego powodu zalecenie regularnego mycia oraz woskowania lakieru znajduje się w instrukcjach obsługi pojazdów. Nieodpowiedni sposób czyszczenia samochodu może powodować zamiast jego więcej szkody, niż pożytku. Jak wybrać dobrą i dokładną myjnię?

Zalety dokładnej myjni samochodowej

dokładna myjnia samochodowa - krakówPowłoka lakiernicza na nowoczesnych pojazdach zazwyczaj składa się z dwóch warstw. Najpierw nakłada się podkład, którym pokrywa się blachę, a następnie kładzie się warstwę z kolorem oraz lakier bezbarwny, który nadaje połysk. Aby lakier przez długi czas pozostawał błyszczący, konieczna jest odpowiednia kosmetyka, w skład której wchodzi się dokładne regularne mycie pojazdu. Należy go myć zaczynając od dachu i stopniowo przesuwać się w dół. W ten sposób najbardziej brudne elementy będą wyczyszczone na końcu. Szczególnie w okresie zimowym, kiedy na drogach jest bardzo dużo soli oraz piasku, konieczne będzie dokładne umycie nadkoli, dolnych partii drzwi oraz progów. To w tych miejscach znajduje się najwięcej osadów, które mogą przyspieszać zużycie lakieru oraz powodować korozję nadwozia. Jeżeli interesuje nas dokładna myjnia samochodowa – kraków jest odpowiednim miastem. Aby mycie samochodu było nieco mniej inwazyjne dla lakieru, powinniśmy zastosować szczotki z naturalnego włosia oraz wysokiej klasy kosmetyki. Dodatkowo w trakcie mycia szczotka powinna być regularnie płukana, natomiast woda wymieniana. Możliwe bowiem jest wchodzenie piasku oraz śmieci między włosy i powstawanie zarysowań powłoki lakierniczej w czasie szczotkowania. Największe ryzyko powstawania rys występuje w razie mycia pojazdu samochodu szczotką ze sztucznym włosiem oraz gąbką. Dobrym rozwiązaniem wydają się natomiast gąbki myjki z mikrofibry i to właśnie takiego sprzętu używa się w profesjonalnych myjniach.

Reasumując, jeżeli zależy nam na tym, aby móc lakier naszego samochodu prezentował się efektywnie i był błyszczący przez lata, powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość korzystania z dokładnej myjni samochodowej. Zwłaszcza w zimniejszych miesiącach, kiedy samochód znacznie bardziej się brudzi i osadza się na nim sporo zanieczyszczeń, konieczne będzie staranne oczyszczenie lakieru z soli, piasku i innych elementów.