Korzyści zdrowotne soku z noni

 

Sok z noni pochodzi z owoców tropikalnej rośliny o nazwie noni, inaczej zwanej morwą indyjską. Jest to krzew pochodzący z południowej i południowo-wschodniej Azji i wysp Pacyfiku. Owoc noni był stosowany w medycynie do wzmocnienia układu odpornościowego i detoksykacji organizmu przez tysiące lat. Jest bogaty w silne przeciwutleniacze, takie jak witamina C, witamina A, witamina B3 i żelazo.

Zalety spożywania soków z noni

soki z noniSok z noni był historycznie wykorzystywany do zmniejszania nasilenia szeregu dolegliwości, w tym zaburzeń związanych z ośrodkowym układem nerwowym. Badania obejmujące przeciwpsychotyczne działanie tego soku wykazały znaczną poprawę u pacjentów, szczególnie w odniesieniu do ich problemów behawioralnych, i wykazały jego ogromny potencjał do zastosowania w leczeniu zaburzeń psychicznych. Ponadto zasugerowano również, że ma on terapeutyczny wpływ na pacjentów cierpiących z powodu uszkodzenia mózgu, przypisując moc leczniczą naturalnym składnikom chemicznym soku z noni. Jego moce lecznicze przynoszą ulgę w stanach zapalnych, takich jak zapalenie stawów. Soki z noni posiadają właściwości przeciwbólowe, przez co pomagają w łagodzeniu bólu na równi z niektórymi dostępnymi w handlu lekami przeciwbólowymi. Sok z noni może pomagać w leczeniu problemów z zaburzeniami pamięci. Badania naukowe przeprowadzone na osobach z osłabioną funkcją pamięci sugerują, że spożywanie soku noni sprzyja lepszemu przepływowi krwi w mózgu, przez co pomaga poprawić funkcje pamięci. Diabetycy mogą również skorzystać z leczniczej mocy soków z noni. Zostało to udowodnione w badaniach, które wykazały skuteczność tego soku jako zioła leczniczego w zmniejszaniu ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2. Owoc noni znany jest również ze swojej skuteczności w ochronie przed chorobami wątroby. Wywiera on działanie ochronne na wątrobę, co pomaga chronić narząd przed narażeniem na przewlekłe efekty spożywania substancji chemicznych i chroni przed poważnymi chorobami, takimi jak uszkodzenie wątroby.

Oprócz wyżej wymienionych zalet, przeciwzapalne enzymy zawarte w soku z noni zapewniają również ulgę w bólach menstruacyjnych czy nawet endometriozy. Pomaga on podnieść nastrój, stymulując produkcję serotoniny i zapobiega stanom lękowym i depresyjnym. Działa jako wzmacniacz dla całego układu hormonalnego, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania grasicy, szyszynki, nadnerczy i narządów płciowych zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.