Konta firmowe na portalach społecznościowych

 

Współcześnie w dobie powszechnej cyfryzacji istnieją nieograniczone możliwości wykorzystania internetu. Z tego powodu powstają różne portale społecznościowe mające ułatwiać kontakt ze światem. Mogą to być także świetne źródła pozwalające na prowadzenie działań marketingowych. Wielu przedsiębiorców korzysta z tego rozwiązania. Inni z kolei na portalach społecznościowych tworzą profile swoich firm. Ma to nie tylko zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z usług firmy, ale także ułatwić rekrutację pracowników.

Linkedin jako portal do rekrutacji pracowników

linkedin konto firmoweObecnie wiele firm dokonuje rekrutacji pracowników za pośrednictwem internetu. W tym właśnie celu powstało wiele portali społecznościowych ułatwiających to zadanie. Przykładem takiego portalu jest Linkedin. Pozwala on na założenia konta zarówno przez pracowników, jak również przez firmy. Konta pracowników mają formę elektronicznego CV. Natomiast konta pracodawców dają możliwość przeglądania potencjalnych kandydatów, ich doświadczenia i umiejętności przez pracodawcę. Dokonując rejestracji na tym portalu powinniśmy zatem określić rodzaj konta. Do wyboru mamy opcje linkedin konto firmowe oraz linkedin konto prywatne. Pracodawcy rzecz jasna wybierają konto firmowe. Na koncie firmowym mają oni możliwość zamieszczania najważniejszych informacji dotyczących działalności firmy. Pozwala to na zapoznanie się tym każdemu pracownikowi, który potencjalnie chciałby zaaplikować na oferowane stanowiska. Portal linkedin może także służyć jako platforma do prowadzenia rekrutacji. Istnieje możliwość, że pracodawca może sobie życzyć założenia takiego rodzaju konta na tym portalu. Ma to na celu dokonanie weryfikacji doświadczenia i umiejętności kandydata. Obecnie wielu pracodawców zwłaszcza w branży IT poszukuje pracowników za pośrednictwem tego portalu. Świadczy to o jego dużej popularności i skuteczności.

Z tego też powodu portale społecznościowe związane z pracą służą do powiększenia możliwości zdobycia lepszego zatrudnienia. Pracodawcy coraz częściej starają się znaleźć kandydatów za pomocą tego typu portali. Bez wątpienia portal linkedin należy do jednego z najpopularniejszych portali tego rodzaju. Z tego też powodu coraz więcej pracowników decyduje się na założenie na nim swojego konta.