Konieczna wymiana rozrządu w Renault Master

Prowadząc niewielką firmę budowlaną potrzebowałem samochodu dostawczego żeby móc przewozić niezbędne narzędzia i maszyny. Chciałem zamienić swój wysłużony samochód osobowy, który w coraz mniejszym stopniu spełniał rolę auta do pracy.

Wymiana rozrządu w Renault Masterze

rozrząd renault masterPoszukiwania rozpocząłem przeglądając opinie różnych samochodów dostawczych. Po przeanalizowaniu kilkunastu z nich, zapoznaniu się z cenami i kosztami utrzymywania postawiłem na Renault Master. Plusem tego modelu była także duża oferta samochodów wystawionych na sprzedaż. Dość szybko udało mi się zakupić to francuskie auto. Oczywiście, jak każdy samochód używany, musiałem na początku jego użytkowania wymienić w nim kilka części. Wśród elementów wymagających interwencji mechanika był rozrząd silnika bowiem poprzednio wymieniany był kilkadziesiąt kilometrów temu. Rozciągnięcie czy zerwanie paska tej części mogło skutkować poważną awarią silnika, którego naprawa mogłaby kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Chciałem więc niezwłocznie, przy najbliższej wizycie u mechanika zająć się tą kwestią. Rozrząd renault master zamówiłem przez internet, a po kilku dniach dostarczył je do mojego mieszkania kurier. Miałem zamiar polecenia kompleksowej wymiany, także w zestawie, który do mnie dostarczono znajdowały się rolki napinacza, paski i wałek rozrządu, zaślepki i inne niezbędne części. Wszystkie one były oryginalne, ponieważ chciałem mieć pewność ich solidnego wykonania oraz właściwego dopasowania. Gdy już byłem w posiadaniu odpowiednich elementów, udałem się mojego mechanika, z którego usług od wielu lat korzystam. Wymiana rozrządu zajęła mu kilka dni, po czym mogłem już w pełni korzystać z mojego renault w pracy.

Pomimo wydatków na nowe auto i działań podjętych przez mechanika jestem bardzo zadowolony z użytkowania samochodu. Renault master okazał się bardzo dobrym samochodem. Jego funkcjonalność pomagała mi w codziennej pracy jako budowlaniec.