Komoda w starym stylu

Kupiłam niedawno mieszkanie. Bardzo się z niego cieszę, bo jest to moje pierwsze w życiu mieszkanie własnościowe, które w końcu mogę urządzić tak, jak chce. Długo nie mogłam się zdecydować na to, w jakim stylu ma być urządzone moje mieszkanie. W końcu zdecydowałam się na połączenie różnych stylów, a że mam pewną wiedzę i doświadczenie z zakresu projektowania wnętrz, to nie było to dla mnie większym problemem. Wielką inspiracją, ku mojemu zaskoczeniu, okazał się styl art deco.

Stylowa komoda art deco

kompaktowa komoda art decoAranżacje wnętrz zawsze były dla mnie wielką pasją. Na każdym kroku zdobywałam informacje na ten temat. W końcu mam okazję ją wykorzystać przy aranżacji swojego nowego mieszkania. Długo szukałam inspiracji, która stała by się punktem wyjścia do ustalenia stylu, w jakim ma być urządzone moje mieszkanie. W końcu znalazłam tą inspirację. Kiedy przeglądałam różne strony z aranżacjami wnętrz oraz z meblami, w oko wpadła mi kompaktowa komoda art deco, którą zapragnęłam mieć w swojej sypialni. I w taki oto sposób zainteresowałam się bliżej stylem art deco. Powstał ona w latach dwudziestych ubiegłego wieku i opiera się ona na nawiązywaniu do geometrycznych kształtów. Są one dekoracją zarówno dla mebli, jak i całych pomieszczeń. Kupiona przeze mnie komoda art deko też ma piękne, geometryczne zdobienia. Ze względu na to, że zdobienia te są bardzo proste, pasują one do bardziej nowoczesnych aranżacji. Udało mi się połączyć nowoczesny minimalizm z dekoracyjnymi akcentami w stylu art deco. Jak chodzi o wspomnianą wcześniej komodę, to kupiłam ją prosto od firmy, która zajmuje się produkcją stylizowanych mebli. Tworzą oni prawdziwe dzieła sztuki, opierając się na stylach, które dominowały w różnych epokach. Okazuje się, że sporo osób interesuje się tego typu meblami i coraz chętniej kupuje je do swoich domów.

Urządzając wnętrza wnętrz naszych mieszkań, często szukamy jakiejś inspiracji w celu ustaleniu stylu, w jakim mieszkanie ma być zaaranżowane. W moim przypadku inspiracją stał się styl art deco, wywodzący się z lat dwudziestych. Znalazłam firmę, która produkuje piękne, stylowe meble, nawiązujące do różnych epok. To właśnie od tego producenta kupiłam piękną komodę art deco, która znajduje się obecnie w mojej sypialni. Poza komodą w moim mieszkaniu znalazły się też inne meble w tym stylu.