Kolega polecił mi najlepszy kantor w Warszawie

Czasy, w których wszyscy sprowadzali swoje samochody zza granicy chyba już minęły, ale w dalszym ciągu opłaci się pojechać do Niemiec po samochód samemu. Takie możliwości daje dzisiaj internet i międzynarodowe portale ogłoszeniowe, na których prywatni właściciele samochodów wystawiają je na sprzedaż. Powiem szczerze, że ostatnio znalazłem naprawdę piękne auto, którego historię sprawdziłem po numerze vin. Wiedziałem, że to pewny zakup, więc postanowiłem skorzystać.

Musiałem skorzystać z usług kantoru

rekomendowany kantor - WarszawaRzadko kiedy mam okazję wymieniać polskie złotówki na zagraniczną walutę. Wcześniej zdarzało mi się to jedynie przed wyjazdem na wakacje, ale w grę wchodziły raczej drobne kwoty. Tym razem było inaczej, bo potrzebowałem całkiem sporą ilość europejskiej waluty, której przecież używa się w Niemczech. A to właśnie do tego kraju wybierałem się w podróż po swoje nowe auto. Musiałem więc znaleźć jakiś naprawdę rekomendowany kantor – Warszawa to miasto, w którym kantor można znaleźć na co drugiej ulicy. Na szczęście mój kolega miał zwyczaj oszczędzać w obcych walutach, czym się zresztą bardzo często przechwalał. Postanowiłem poprosić go o radę dotyczącą wyboru kantoru, w którym mógłbym dostać naprawdę korzystny kurs. Nawet nie spodziewałem się, że pomiędzy kantorami mogą być takie różnice w kursach. Kolega pojechał ze mną do swojego zaprzyjaźnionego kantoru, w którym zawsze wymieniał złotówki na walutę, w której oszczędza. Dzięki temu sporo zaoszczędziłem, bo naprawdę w jego sprawdzonym kantorze dostaliśmy chyba najlepszy możliwy kurs. W zasadzie potem sprawdziłem kursy internetowe i za walutę na zakup samochodu zapłaciłem minimalnie więcej niż zapłaciłbym w internecie. Jestem wdzięczny mojemu koledze za polecenie mi naprawdę dobrego miejsca do wymieniania waluty. Chociaż kolejnych takich dużych transakcji prędko nie planuję.

Teraz jeżdżę już swoim nowym samochodem, który rzeczywiście okazał się być w bardzo dobrym stanie technicznym. Na jego zakupie sporo zaoszczędziłem względem tego, co musiałbym wydać na takie auto u nas w kraju. Dodatkowo jeszcze zaoszczędziłem na wymianie naszej waluty na walutę obowiązującą w Niemczech. Jak będę kiedyś znowu wymieniał samochód to też sprowadzę go z Niemiec i też skorzystam z kantoru, który mi polecono.