Klocki dla małych dzieci

Każdy kto posiada niemowlaka, lub kilkuletnie dziecko wie, że utrzymanie porządku w domu jest niemożliwe. Maluchy całymi dniami się bawią, rozrzucając zabawki w każdym miejscu. Raz się bawią misiem, lalką, a innym razem układają puzzle, czy klocki. Przez zabawę się uczą, więc warto dostarczać im mądrych i kreatywnych zabawek, które wszechstronnie je rozwinął. 

Najlepsze klocki dla maluchów 

polecane klocki dla małych dzieciRodzice często zasypują swoje pociechy przeróżnymi zabawkami, które nie zawsze są konieczne. Dzieci, które mają zbyt wiele zabawek, często nie potrafią ich szanować i nie skupiają się na jednej zabawie dłużej niż kilka minut. Z tego względu, lepiej żeby nasza pociecha miała mniej zabawek, ale żeby one były kreatywne i praktyczne. Wśród zabawek sprawdzonych i niedrogich, są polecane klocki dla małych dzieci. Mogą one być wykonane z wytrzymałego plastiku, gumy lub drewna. Ponieważ małe dzieci często mają nieprzewidywalne pomysły, to klocki muszą być pozbawione ostrych krawędzi, którymi mogłyby sobie, lub innym wyrządzić krzywdę. Dla niemowlaków najlepsze będą proste, gumowe klocki, dzięki którym można układać proste konstrukcje takie jak wieże. Natomiast dla starszych dzieci odpowiednie będą plastikowe i drewniane. Także wielkość klocków zależy od wieku dziecka, ponieważ dzieci do około ukończenia pierwszego roku życia, wszystko co badają, wkładają do buzi. Zbyt małe elementy mogłyby zostać przez malucha połknięte, więc trzeba wybierać duże klocki. W tym wieku wzrok dziecka jest już w pełni rozwinięty i maluchy widzą nie tylko kolory, ale szczegóły znajdujące się na zabawkach. Z tego względu na powierzchni kloców mogą się znajdować litery, cyfry lub zdjęcia zwierzątek, które dodatkowo będą stymulowały rozwój dziecka. 

Sama zabawa klockami działa niesamowicie stymulująco na mózg dziecka, ponieważ uczy się ono planowania przestrzennego, skupiania uwagi na dłuższy czas, czy znajdowania kreatywnych rozwiązań. Wiele dzieci nad zabawką klockami spędza wiele godzin tygodniowo, bo są one dla nich tak zajmujące. Oczywiście dotyczy to już kilkulatków, którzy są w stanie się skupić na jednej rzeczy przed dłuższy czas. Kolorowe klocki z pewnością będą świetnym prezentem dla niemowlaka, ale też przedszkolaka. Ważne tylko, żeby wybrane modele były bezpieczne dla najmłodszych.