Kilkuetapowa windykacja długów

Samodzielne ściąganie długów od swoich kontrahentów może być dość czasochłonnym i mało efektywnym zadaniem, ponieważ niewielu przedsiębiorców dobrze się zna na prawie w tej kwestii. Przeważnie kończy się na prośbach i ponagleniach w spłacie, ale nie ma mowy o kierowaniu sprawy do sądu, bo to generuje dodatkowe obowiązki.

Jakie etapy zawiera profesjonalna windykacja?

etapowa windykacja w WarszawieZgodnie z definicją, windykacja jest dochodzeniem własności za pomocą odpowiednich działań, które są zgodne z prawem. Windykacją zajmują się profesjonalne firmy, które zatrudniają profesjonalistów świetnie znających się na prawach i obowiązkach wierzycieli oraz dłużników. Na odzyskaniu długu przede wszystkim zależy przedsiębiorcy, który zleca taką usługę firmie windykacyjnej, jednakże jest to również istotne dla windykatorów, ponieważ od powodzenia działań zależy ich wynagrodzenie. Przeważnie za usługi windykacyjne klienci płacą dopiero wtedy, kiedy zostanie osiągnięty cel, czyli uda się wyegzekwować całość lub część długu. Od wysokości tych środków zależy wartość prowizji, gdyż jest ona ustalana procentowo w momencie podpisania umowy. Najlepsza jest etapowa windykacja w Warszawie, która jest prowadzona przez doświadczone biura. Przede wszystkim dzieli się na windykację polubowną i sądową, w ramach których stosuje się odmienne działania. W pierwszym etapie zawsze następuje wysyłka specjalnych pism z wezwaniem do zapłaty drogą listową i mailową. Mogą mieć miejsce także wizyty windykatorów w miejscu, gdzie przebywa dłużnik. Jeżeli nastąpi wyrażenie chęci współpracy na tym etapie, to sprawa jest już tylko monitorowana do czasu spłaty całości zadłużenia. W przeciwnym wypadku zostaje ona skierowana do sądu w celu wydania wyroku lub nakazu spłaty zobowiązań. Dalszy etap działań leży już w zakresie obowiązków komornika sądowego.

Statystyki pokazują, że skuteczność biur windykacyjnych w Warszawie kształtuje się na poziomie około siedemdziesięciu procent, co jest bardzo dobrym wynikiem. Tego typu firmy dysponują niezbędną wiedzą i narzędziami, które umożliwiają im prowadzenie działań dających zadowalające efekty w dość szybkim czasie. Na pewno samodzielne ściąganie długów od kontrahentów nie daje takich dobrych efektów jak usługi windykacyjne profesjonalnych firm.