Kartridż do maszynek do tatuowania

Kartridże do maszynek tatuatorskich są całkiem dobrym dodatkiem do każdej bardziej konwencjonalnej maszynki. Pozwalają one bowiem na bardziej precyzyjne tatuowanie bez konieczności przemontowywania igły czy czyszczenia zbiornika na tusz. W niektórych maszynkach są więc standardowym wyposażeniem, a takie maszynki nie mają wtedy żadnego zbiornika na tusz, ani uchwytu na igły.

 

Nowoczesne kartridże do maszynek tatuatorskich

 

kartridże do tatuaży cenaKartridże mogą mieć bardzo różne zastosowanie, od konturowania po wykonywanie cieniowania i wypełnień, więc dobór odpowiedniego kartridża nie jest wcale taki łatwy jak mogłoby się wydawać. Są jednak bardzo wygodne, gdyż mają one zbiornik połączony z igłą, a dzięki temu nie ma potrzeby przemontowywania wyposażenia maszynki za każdym razem gdy wymagana jest nowa technika, a jedynie wymiana kartridża. Najbardziej renomowani producenci sprzętu do tatuowania coraz częściej wprowadzają do ofert kartridże do tatuaży Cena pojedynczego kartridża jest bowiem wyższa niż koszt samych igieł, aczkolwiek po połączeniu cen zbiornika i podzespołów okazuje się, iż kartridże bywają znacznie tańsze niż ich poszczególne części składowe, i należą do narzędzi bardzo wygodnych. Można je dostać do większości maszynek nowej generacji, zarówno tłokowych jak i obrotowych.

 

W sklepach dla tatuażystów można również bez problemu dostać maszynki które działają wyłącznie na takich kartridżach, w wielu przypadkach jednorazowych, a takie maszynki są często używane przez tatuażystów stosujących nowoczesne techniki wykonywania tatuaży. Wielorazowe kartridże, natomiast, są trwałe i bardzo odporne na wszelkiego rodzaju środki do czyszczenia sprzętu tatuatorskiego, oraz na zużycie materiału i mogą funkcjonować bez problemów przez bardzo długi czas.