Jaki zegar ścienny wybrać do mieszkania?

Dodatki we wnętrzu stanowią kluczowy aspekt każdej aranżacji. Małe elementy potrafią wiele zmienić w charakterze pomieszczenia. Obecnie modne minimalistyczne, białe wykończenia można urozmaicić elementami ozdobnymi w wyrazistych kolorach i całkowicie odmienić klimat mieszkania. Poduszki, wazony, oświetlenie, dywany czy zegary — warto dopasować ich stylistykę, tworząc harmonijne wnętrze. 

Jak wyglądają nowoczesne zegary ścienne? 

zegar ścienny nowoczesnyPomimo rozwoju technologii i czasomierzach w zegarkach czy smartfonach, tradycyjne zegary nie wychodzą z mody. Są modnym wyposażeniem wnętrz, a dzięki kreatywnemu designowi są jednocześnie funkcjonalnym urządzeniem i ozdobą pomieszczenia. Hitem aranżacyjnym tego roku są lamele i drewniane dodatki, dlatego zegar w takim stylu będzie z pewnością przyciągał spojrzenia. W modzie są zegary o dużych tarczach z cyframi wykonanymi fikuśnymi czcionkami. Dużo sklepów też oferuje zegar ścienny nowoczesny w formie samych cyfr o większych wymiarach, które nakleja się na ścianę bez tarczy. Kolejnym trendem jest styl loftowy i wszystko, co z nim związane — w szczególności metalowe, minimalistyczne zegary o industrialnym charakterze. Wiele osób wybiera również zegary w stylu retro, wyglądające niczym odnowione wersje dawnych czasomierzy z dworców kolejowych. Na rynku nie brakuje też nowoczesnych zegarów o nietypowych kształtach w stylu kleksa farby, kryształowej konstelacji, drewnianych desek czy lustrzanej płyty z grafiką. 

Zegary nie są już jedynie elementem informacyjnym i stricte funkcjonalnym. Ich różnorodne wzornictwo i formy dostępne w asortymentach sklepów pozwalają na atrakcyjne udekorowanie nimi wnętrza. Zegar przyklejany na ścianę może zajmować nawet całą jej powierzchnie, co sprawi, że będzie efektowną ozdobą każdego pomieszczenia i będzie ciekawą alternatywą dla tradycyjnych obrazów.