Jak zasilać łódź?

 

Podróż łodzią cez też jachtem wymaga odpowiedniego przygotowania. Szczególnie ważne jest zaopatrzenie się wysokiej jakości źródło energii elektrycznej. W przeciwnym wypadku, możemy być jego pozbawieni, ze względu na niskiej jakości akumulator.

Jaki typ akumulatora wybrać do łodzi?

akumulatory żelowe do łodzi z uchwytamiPodróżowanie łodzią czy też jachtem stało się w ostatnim czasie szczególnie popularne. Oczywiście należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do tego typu podróży. Szczególnie istotna jest zmiana fabrycznego akumulatora na akumulatory żelowe do łodzi z uchwytami. Jak się okazuje, nie wymieniając standardowego akumulatora elektrolitowego w łodzi na inny, lepszej jakości, możemy się narazić na wiele problemów w czasie podróży. Akumulator taki jest podatny na przykład na wstrząsy, na zmiany temperatur, czy zmianę pozycji, co może powodować, że w czasie podróży łodzią możemy być nagle pozbawiani dostępu do elektryczności. A jest ona przecież potrzebna miedzy innymi, aby zasilać urządzenia potrzebne o oświetlenia czy nawigacji. Dlatego właśnie do łodzi najbardziej poleca się stosowanie akumulatorów elektrolitowych. Tego typu akumulatory są pozbawione wszystkich wad swoich elektrolitowych odpowiedników. Nie może dojść do nich rozlania, gdyż są one zupełnie obojętne na zmianę pozycji. Dodatkowo, nie robią na nich wrażenia również wstrząsy, czy też zmiany temperatur. Nie bez znaczenia jest również fakt, że akumulatory żelowe są praktycznie całkowicie bezobsługowe, Oznacza to, że aby dobrze funkcjonowały, nie jest konieczne wykonywanie żadnych prac konserwacyjnych. Dlatego właśnie z takim z akumulatorem można się wybrać nawet w bardzo długą podróż, bez troszczenia się o poziom dostępnej energii. Akumulatory żelowe początkowo były projektowane tylko dla pojazdów terenowych. Z czasem jednak, ich zalety zaczęły być dostrzegane również w innych branżach. Obecnie więc bez problemu możemy zakupić taki typ akumulatora zarówno do pojazdu lądowego, jak również i łodzi i wszędzie będzie on doskonale spełniał swoje zadanie.

Aby możliwe było wyruszanie w dłuższą podróż łodzią, czy tez jachtem, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. W szczególności trzeba zadbać o dobre źródło zasilnia. Elektryczność jest potrzebna, aby zasilać ważne dla sterowania łodzią urządzenia nawigacyjne jak również oświetlenie.