Jak wspomóc proces leczenia trądziku?

Problemy z trądzikiem to zmora nie tylko wieku dojrzewania, ale również niestety w wielu przypadkach wieku dorosłego. Aż dwadzieścia procent osób zmagających się z trądzikiem jest między dwudziestym, a dwudziestym piątym rokiem życia. Co więcej, trądzik może utrzymywać się naprawdę przez wiele lat z racji tego, że często wynika ze zmian hormonalnych lub jego występowanie jest genetyczne. 

Jak leczyć skutecznie trądzik? 

nowoczesne leczenie trądziku - szczecinTrądzik pospolity jest bardzo częstym schorzeniem z jakim spotykają się dermatolodzy w swojej pracy. Bardzo często towarzyszy młodym osobom w wieku dorastania, ale też staje się coraz częściej problemem osób, które przekroczyły wiek dwudziestu pięciu lat. Najczęstszą przyczyną jego występowania jest natężona produkcja hormonów płciowych przez nasz organizm. Hormony te mogą spowodować zwiększenie się wydzielania sebum, a także przerost gruczołów łojowych. Ta mieszkanka zwiększa bardzo prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku. Do powstania trądziku może przyczynić się także namnażanie bakterii beztelonowych w gruczołach łojowych. Prawdą jest to, że leczenie trądziku jest procesem długotrwałym, ale jeśli połączymy tradycyjne metody z nowoczesnym leczeniem możemy znacznie skrócić ten czas i uzyskać optymalne efekty. Podstawowym leczeniem trądziku jest przyjmowanie antybiotyków oraz terapia hormonalna, jednak najlepsze rezultaty da nam nowoczesne leczenie trądziku – Szczecin posiada kliniki w których możemy dodatkowo zdecydować się na zabiegi laserowe znacząco przyspieszające walkę z trądzikiem. Zabieg ten wykorzystuje światło lasera, aby dotrzeć do głębszych warstw skóry w których powoduje mikrouszkodzenia mające na celu pobudzić naszą skórę do regeneracji, a tym samym unormować pracę gruczołów łojowych. Taka metoda nie wymaga od nas dłuższego okresu rekonwalescencji. Jeśli jednak trądzik jest dla nas naprawdę uciążliwy wówczas warto połączyć go z ablacją podczas której następuje usuniecie części naskórka dzięki czemu można usunąć bakterie powodujące występowanie trądziku, a także przyspieszyć proces regeneracji. 

Trądzik potrafi skutecznie obniżyć pewność siebie, a nawet doprowadzić do stanów depresyjnych. Pomimo tego, że niestety nie da się go usunąć z dnia na dzień, ani także w przeciągu tygodnia to jednak w dobie nowoczesnych technologii i postępującej medycyny możemy z nim uporać się znacznie szybciej, niż jeszcze kilka lat temu. Warto korzystać zatem z nowoczesnych zabiegów, jakie gwarantuje nam dzisiaj medycyna estetyczna, aby nie tylko poprawić swój wygląd, ale również zadbać o stan naszego zdrowia.