Jak tworzyć przeciski?

W obecnych czasach zwraca się uwagę na zupełnie inne kwestie podczas naprawy rurociągów. Ważne jest na przykład, by ich naprawa i przebudowa nie spowodowała żadnych utrudnień w ruchu drogowym, jak to miało miejsce jeszcze parę lat temu. Dlatego tak ważne jest zakupienie odpowiednej maszyny do wykonywania tuneli horyzontalnych.

Jak działa maszyna Kret do przecisków?

przeciski kret pod drogąW obecnych czasach podczas naprawy instalacji przesyłowych znajdujących się pod ziemią, zwraca się uwagę na to, aby takie prace były jak najmniej uciążliwe, między innymi dla kierowców. Aby uzyskać dostęp do naprawianej instalacji nie wykorzystuje się więc wykopów odkrywkowych, ale przeciski kret pod drogą. W ten sposób może powstać tunel o przebiegu horyzontalnym pod powierzchnią drogi, w którym prace w żaden sposób nie będą wpływały na komunikację na drodze. Aby jednak było to możliwe ważne jest wybranie odpowiednej maszyny typu kret do tego typu prac. Bardzo ważne jest, aby miała ona możliwość korygowania trasy przewiertu w czasie drążenia tunelu. Jest to bardzo istotne, gdyż bardzo często podczas tworzenia przewiertu napotyka się na przeszkody, których nie udało się wykryć podczas badań gruntu. Z tego też względu dobrze byłoby, aby wybrana wiertnica typu Kret była wyposażona w odpowiednie sondy. Niezwykle istotne jest również, aby dostosować rodzaj używanego wiertła do typu i ukształtowania terenu. W przypadku, gdy przewiert wykonywany jest w gruncie bardzo zwartym, w którym znajduje się dużo kamieni, warto wybrać wiertnicę udarowa. Jest to typ maszyny, która bez większych trudności będzie w stanie poradzić sobie z nawet najbardziej niekorzystnym typem gruntu. Oczywiście ważne jest także dobranie rodzaju Kreta do typu rurociągu, który ma być przebudowywany lub tez naprawiany. Średnica tworzonego tunelu powinna być nieco większa niż średnica używanych rur. Ewentualnie warto wybrać tą maszynę, która umożliwia stosowanie tak zwanych poszerzaczy. Bardzo istotne jest również aby przeciski wykonywać przy użyciu maszyn o jak najwyższym poziomie szczelności.

Tworzenie przewiertów czy tez przecisków jest obecnie bardzo popularną metodą bez wykopowego naprawiania rurociągów. Bardzo ważne jest jednak, aby do wykonania takich tuneli korzystać jedynie z profesjonalnego sprzętu. To da nam gwarancje, że prace związane z przebudową instalacji będą miały sprawny przebieg.