Jak się produkuje kliszę fotopolimerową?

W przemyśle potrzeba sprawdzonych i szybkich rozwiązań. Czasem jeden dzień przestoju przedsiębiorstwa może spowodować kolosalne straty, dlatego rozwiązania, które pozwalają na produkcję różnych komponentów potrzebnych w pracy takich miejsc muszą być błyskawiczne i zaspokajać wszystkie potrzeby przedsiębiorców.

Kto może wykorzystać innowacyjną kliszę fotopolimerową?

klisze fotopolimeroweFirmy chcą dużo zarabiać, a więc dużo produkują. Korzystają na tym przedsiębiorstwa poligraficzne, które za wykonanie usług w ekspresowym tempie liczą sobie dodatkową stawkę. W takiej sytuacji musimy liczyć się z tym, że nasza klisza może zostać wykonana bardzo szybko. Proces jej naświetlania to zaledwie kilka minut, podobnie jak dalsza obróbka i schnięcie, a dodatkowa automatyzacja wszystkich czynności przyczynia się do tego, że komplet klisz, które zostaną przeznaczone na matrycę pod nowe opakowanie, może zostać szybko dostarczony do finalnego odbiorcy. Taką kliszę można później wykorzystać na wiele sposobów, na przykład do produkcji etykiet albo kartonowych opakowań z przetłoczeniami oraz uszlachetnioną powierzchnia. Firmy drukujące często wykorzystują klisze fotopolimerowe podczas drukowania. To im pozwala na szybkie dostosowanie się do oczekiwań klienta oraz wprowadzenie zmian w projekcie nawet w ostatniej chwili bez konieczności bardzo długiego oczekiwania na powstanie nowych matryc do maszyn.

Drukowanie to pasjonujące i skomplikowane, a także odpowiedzialne zajęcie, gdyż jeden błąd, który może zostać łatwo popełniony, może też wiele nas kosztować. Wszystkie etapy, od projektu, aż do powstania finalnego produktu, powinny zostać dobrze zaplanowane oraz przeprowadzone w zgodzie z najnowszymi technologiami i zdobyczami techniki, które poligrafia wykorzystuje na szeroką skalę.