Jak schudnąć dzięki tańczeniu?

Na przestrzeni kilku ostatnich lat robiłam kilka podejść do tego, aby zaprzyjaźnić się ze sportem, jednakże ani ćwiczenia na siłowni, ani domowy trening nie przynosiły mi satysfakcji, a wręcz stanowiły dla mnie prawdziwą mękę. Na długo zrezygnowałam z dalszego szukania do momentu, aż przyjaciółka nie namówiła mnie do tego, aby zapisać się na naukę tańca.

Szkoła tańca w Bydgoszczy 

taniec bydgoszczNigdy nie lubiłam ćwiczyć w szkole, nienawidziłam biegać oraz uprawiać jakiegokolwiek sportu. Jedyne, co sprawiało mi przyjemność to pływanie w wakacje w jeziorze na wsi u dziadków. Jak nietrudno się domyślić brak aktywności fizycznej negatywnie wpływał na moją sylwetkę i choć wielokrotnie próbowałam przełamać się i uczęszczać na siłownię czy też ćwiczyć w domu, to jednak nigdy nie sprawiało mi to jakiejkolwiek przyjemności. Sytuacja zmieniła się, gdy wraz z przyjaciółką zapisałyśmy się na nowoczesny taniec Bydgoszcz posiada szkoły tego typu prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Do wyboru były różne rodzaje tańca, ale to właśnie ten nowoczesny najbardziej nam się podobał. Już od pierwszego spotkania czułam, że to jest to co sprawia mi ogromną radość. Początkowe ćwiczenia i układy były banalne, ale jednocześnie bardzo żywiołowe, więc po zajęciach człowiek czuł się fizycznie, jakby zrobił dobry trening. W pozytywnym tego słowa znaczeniu ponieważ dzięki uczęszczaniu na zajęcia z tańca pierwszy raz w życiu poczułam ten przypływ endorfin po wysiłku fizycznym o którym dotychczas tylko czytałam.

Taniec okazał się być moją pierwszą i ogromną pasją w życiu. Podczas tańczenia w ogóle nie czuję tego, żebym ćwiczyła, a jednocześnie ruszam się, sprawia mi to ogromną radość i ma rewelacyjny wpływ na moją sylwetkę ponieważ już po miesiącu zauważyłam spory spadek na wadze oraz w obwodach mojego ciała. Samo tańczenie jednak pokochałam tak mocno, że przestałam skupiać się na spadku wagi, a najważniejsze było dla mnie to, aby być coraz lepszą w tańczeniu.