Jak dobrze wyposażyć siłownię?

Od kilku lat obserwujemy narastający trend związany z dbaniem o swoją sylwetkę. Już prawie nikt nie chce być gruby, ani przesadnie chudy, każdy chce mieć wysportowaną sylwetkę niczym bogowie z mitologii greckiej. Na siłowniach pojawia się coraz większa liczba osób. Niektóre siłownie są zatłoczone na tyle że wykonanie treningu w godzinach wieczornych jest bardzo uciążliwe. Prowadzenie siłowni jest bardzo dobrym biznesem w obecnych czasach. Chętnych na uczęszczanie na naszą siłownię nie powinno nam zabraknąć.

Profesjonalny sprzęt na siłownię

profesjonalne wyposażenie siłowniPo odwiedzeniu kilku siłowni zauważymy, że prawie każda z nich jest wyposażona w identyczny sposób. Bardzo często właściciele siłowni, zwłaszcza tak zwanych sieciówek, sami nie uczęszczają do takich miejsc i sami tak do końca nie wiedzą co jest potrzebne do wykonania pełnowartościowego treningu. Profesjonalne wyposażenie siłowni nie musi być drogie. Możemy znaleźć tańszego producenta, którego sprzęt jest równie dobry, a często nawet lepszy. Wyposażając siłownie powinniśmy się skupić na tym, aby trafić do jak najszerszej grupy odbiorców. Dzięki temu będziemy mieć znacznie więcej klientów, a co za tym idzie, będziemy mieć większe zarobki. Całą powierzchnię siłowni powinniśmy podzielić na conajmniej pięć stref. Pierwszą strefą powinna być recepcja, przez która będą przechodzić do szatni wszyscy użytkownicy naszej siłowni. Drugą strefą powinny być szatnie damskie i męskie. Kolejną tak zwana strefa cardio, gdzie można spalić zbędne kalorie. Przedostatnia ze stref to strefa maszyn, a ostatnia to strefa wolnych ciężarów. Dostęp ze strefy do strefy powinien być nie ograniczony, tak aby każdy z ćwiczących mógł się z łatwością przemieszczać ze strefy do strefy w dowolny sposób.

Kwota potrzebna do wyposażenie siłowni uzależniona jest od jej wielkości. Im większą siłownię zamierzamy otworzyć, tym więcej sprzętu będziemy potrzebować. Kupując sprzęt należy pamiętać o tym, aby zadbać o to, by każde z urządzeń posiadało wszystkie niezbędne atesty, które będą potwierdzać, to że urządzenia są bezpieczne dla ćwiczących. Udostępniając siłownię innym ludziom za opłatą musimy posiadać wspomniane atesty na sprzęt. Średniej wielkości siłownię możemy wyposażyć w całości za kwotę około stu tysięcy złotych.