Jak chronić pomieszczenia chłodnicze na magazynach?

 

Dzięki zastosowaniu specjalnych kurtyn paskowych można zabezpieczyć i odizolować pomieszczenie od pozostałych pomieszczeń. Dzięki temu do danego pomieszczenia nie będzie napływało ciepłe powietrze z zewnątrz oraz hałasy. Poza tym kurtyna będzie też zabezpieczała przed przedostawaniem się zapachów do pomieszczenia.

W jakim celu używa się kuryn PCV?

kurtyny paskowe do chłodniMagazyn, chłodnie, zakłady mięsne czy zakłady przetwórstwa spożywczego to miejsca, w których powszechnie używane są specjalne pasy przegrodowe. Dzięki stworzonej kurtynie z pasów pcv można odizolować od siebie dane pomieszczenia. Kurtyny paskowe do chłodni są odporne na działanie bardzo niskich temperatur, nawet do -45 °C. Pasy zabezpieczają przed zmianami temperatur w pomieszczeniach, w których temperatura mus zostać stała. Dzięki pasom pcv chłodni nie ucieka zimne powietrze i jednocześnie nie jest ona nagrzewana ciepłym powietrzem z zewnątrz. Dzięki pasom można otrzymać również dobrą izolację akustyczną, ponieważ dźwięki zostają zredukowane do 25-30 dB. Tworzywo, z którego wykonane są pasy jest bezpieczne w stosowaniu w przemyśle spożywczym, co jest niezbędne, aby mogły być zamontowane w takich miejscach. Pasy są wytrzymałe i elastyczne, przez co odporne na uszkodzenia, które mogłyby powstać przez wózki widłowe, które poruszają się po magazynie. Dzięki zastosowaniu przegród z pcv pomieszczenie jest zabezpieczone przed przedostawaniem się do niego pyłu czy kurzu z zewnątrz.

Aby pasy pełniły swoją funkcję muszą być zrobione z solidnego materiału, który będzie bardzo elastyczny. Dzięki temu, że produkt jest elastyczny nie będzie ulegał uszkodzeniom, na który jest nieustannie narażony w środowisku magazynowym. Rogi pasów są zaokrąglone, aby chronić pracowników przed ewentualnymi urazami.