Instalacja klimatyzacji w firmowej serwerowni

Pomieszczenie w którym umieszczone są serwery firmowe musi być przez cały czas utrzymane w optymalnie niskiej temperaturze, by zapobiec uszkodzeniom sprzętu oraz umożliwić jak najsprawniejsze jego działanie. W wielu serwerowniach w zupełności wystarcza podstawowa klimatyzacja ogólnego przeznaczenia, choć w tak dużej serwerowni jak nasza nie może być używana, gdyż obciążenia na jakie jest wystawiona są zdecydowanie za wysokie.

Montaż przemysłowego systemu klimatyzacyjnego

montaż klimatyzacjiDo pomieszczenia serwerowni wymagana więc była zaawansowana instalacja klimatyzacyjna, regulująca temperaturę w znacznym stopniu oraz w ograniczonym stopniu oczyszczająca powietrze z kurzu i pyłu. Takie systemy klimatyzacyjne są dość często spotykane u producentów sprzedających klimatyzację i wentylację do zakładów przemysłowych, więc znalezienie takowej było tylko kwestią czasu. Montaż takiej klimatyzacji był jednak dość dużym wyzwaniem, gdyż system wymagał osobnej instalacji odciągowej do gorącego powietrza i pyłu, oraz przeróbek pomieszczenia. Własnymi siłami nie byliśmy w stanie przeprowadzić takiego montażu, zwłaszcza w już działającej serwerowni, więc zamiast ryzykować awarie i poprawki, zdecydowaliśmy się zaangażować usługi zewnętrznych firm montażowych. W naszej okolicy działa bardzo renomowana firma, przeprowadzająca montaż klimatyzacji w obiektach przemysłowych i użytkowych, która przede wszystkim zajmuje się instalacją dużych i skomplikowanych systemów klimatyzacyjnych, takich jak nasz. Opinie poprzednich klientów wskazywały iż firma ta jest bardzo fachowa, a pracownicy wykonują najtrudniejsze zadania bez większych problemów, więc nie mieliśmy zastrzeżeń co do renomy, jaką firma się cieszyła. Była ona w zupełności uzasadniona, gdyż mimo wielu różnych niedogodności jakie pracownicy napotkali w trakcie prac, montaż został przeprowadzony niezwykle fachowo i szybko.

Nie wymagał on również wyłączenia serwerowni na czas prac, co również było dodatkowym utrudnieniem, aczkolwiek w żadnym momencie pracownicy instalujący system klimatyzacji nie zgłosili potrzeby wyłączenia urządzeń. System klimatyzacji został uruchomiony bez problemów i od czasu jego montażu nie zauważyliśmy najmniejszego problemu, który byłby wywołany nieprawidłową instalacją.