Herbaty odpowiednie dla dzieci

Herbatę powszechnie uważa się za napój zdrowy. Z dodatkiem soku z cytryny podaje się ją przy przeziębieniu, natomiast na ból żołądka najlepsza jest herbata miętowa. Okazuje się jednak, że nie każda herbata służy naszemu zdrowiu. Istnieją odmiany herbat nieodpowiednie chociażby dla dzieci, kobiet w ciąży, czy osób cierpiących na zespół drażliwego jelita.

Których herbat unikać?

rooibos herbata dla dzieciDobrym przykładem herbaty, na którą należy uważać, jest herbata czerwona Pu Erh. Pochodząca z Chin odmiana posiada oczywiście także walory sprzyjające zdrowiu, ponieważ napój ten pomaga obniżyć poziom cholesterolu, oraz znormalizować ciśnienie krwi. Inną odmianą herbaty, na którą należy uważać, jest yerba mate. Ten parzony z liści paragwajskiego ostrokrzewu napój posiada silne właściwości pobudzające, dlatego jego przedawkowanie może doprowadzić do nadpobudliwości, rozedrgania, oraz rozdrażnienia. Którą odmianę wybrać, jeżeli chcemy zadbać o zdrowie pociechy? Dobrym wyborem z pewnością jest rooibos herbata dla dzieci. Ta odmiana herbaty wyróżnia się tym, że nie posiada szkodliwej w nadmiernych dawkach kofeiny. Herbata rooibos to uspokajający trunek o całym szeregu zalet. Picie tego produkowanego z liści czerwonokrzewu południowoafrykańskiego napoju, pozwala obniżyć ciśnienie krwi, wspomóc regenerację wątroby, a nawet wyleczyć trądzik. To jednak nie wszystkie zalety tej pochodzącej z południa Afryki herbaty. Picie herbaty rooibos zaleca się osobom z anemią, ponieważ wspomaga ona absorpcję żelaza.

Nie każda herbata jest bezpieczna dla dzieci. Niestety, ale te o wysokiej zawartości kofeiny, potrafią bardziej zaszkodzić niż pomóc najmłodszym. Dlatego też warto zadbać o odpowiedni dla szkrabów napój. Jednym z najlepszych wyborów jest pyszna i zdrowa herbata rooibos.