Grzyby jadalne w ogrodzie

Od bardzo dawna ludzkość konsumuje grzyby i nauczyła się je rozpoznawać. Ze wszystkich dostępnych gatunków grzybów możemy wyłonić wiele z nich, które są jadalne. Każdy kto chciałby zasmakować niepowtarzalnego smaku grzybów powinien udać się na spacer do lasu. Jednak jest też dostępna wersja dla bardziej leniwych. Mowa tutaj o szczepionkach mikoryzowych pozwalających na uprawianie grzybów w ogródku. 

Samodzielna uprawa grzybów 

innowacyjna grzybnia mikoryzowaUprawa grzybów to dla wielu osób tematyka zupełnie abstrakcyjna. Często się słyszy, że przecież grzyby rosną jedynie w lesie i nie da się uprawiać ich samodzielnie koło domu. Niemniej jednak nie do końca jest to prawdą. Tak bowiem bywało do niedawna. Obecnie z powodzeniem możemy uprawiać grzyby samodzielnie. Jedyne co będzie nam do tego niezbędne to innowacyjna grzybnia mikoryzowa. Takie grzybnie występują obecnie w wersjach płynnych. Możemy zaopatrzyć się w buteleczkę, w której znajdują się zarodniki grzybów czekające na to aż znajdą swojego żywiciela. Stosowanie takiej szczepionki mikoryzowej nie może być zupełnie przypadkowe. Żeby osiągnąć zamierzony efekt należy znaleźć miejsce o optymalnym nasłonecznieniu. Jeśli wybierzemy miejsce gdzie promieni słonecznych pada zbyt dużo to szybko dojdzie do wysuszenia grzybni i nie zdąży się ona zakorzenić. Miejsca zbyt wilgotne również nie są wskazane ponieważ nie wszystkie grzyby lubią wilgoć w bardzo dużej ilości. Warto też dokładnie poczytać odnośnie tego pod jakimi drzewami najlepiej się nasza grzybnia może sprawdzić. Jeśli przykładowo zakupiliśmy grzybnię borowika szlachetnego to warto umiejscowić ją w niedalekim sąsiedztwie dębów czy też buków. Z kolei takie grzyby jak maślaki idealnie czują się w pobliżu drzew iglastych. Najbardziej grzybnia maślaków sprawdzi się w sąsiedztwie młodych drzew sosnowych. Grzybnie występują obecnie również w wersjach stałych w formie specjalnych bloczków. 

Na chwilę obecną w naszym kraju łatwo natrafić można na ogrodnicze sklepy i markety posiadające w swojej bogatej ofercie grzybnie mikoryzowe. Pamiętajmy o tym by wybierać te grzybnie, których producenci są sprawdzeni i polecani przez innych. Od dłuższego czasu możliwe jest również zakupienie innowacyjnych grzybni mikoryzowych z wykorzystaniem drogi elektronicznej.