Gdzie znajdziemy kolorowe kwiaty do ogrodu?

W dzisiejszych czasach każdy właściciel domku jednorodzinnego czy działki rekreacyjnej marzy o pięknym i kolorowym ogrodzie, który będzie przyciągał wzrok sąsiadów i przechodniów. Gdzie znajdziemy piękne i kolorowe kwiaty do naszego ogrodu?

Idealne kolorowe kwiaty do każdego ogrodu

kolorowe kwiaty ogrodowe z białegostokuSadząc w ogrodzie kwitnące byliny możemy cieszyć się ich pięknem co roku bez potrzeby ich wykopywania i przechowywania. Jest duża ilość gatunków kwiatów, które wytrzymują zimę bez problemu. Jeśli chodzi o kolorowe kwiaty ogrodowe z białegostoku to wyróżnić możemy następujące rodzaje np. liliowce ogrodowe, piwonie, rododendrony, jeżówki czy lawendy. Często spotykane są również astry wieloletnie, ciemierniki, floksy, azalie itp. Jednymi z najładniejszych kwiatów ogrodowych są liliowce ogrodowe. Kwitną bardzo długi czas w trakcie lata, ich kwiaty pojawiają się na wyrastającej z kępy liści łodydze. Trwałość jednego kwiatu liliowca to zaledwie jedna doba, jednakże rozkwitają jeden po drugim. Z jednej dużej kępy wyrasta kilka łodyg z pąkami kwiatowymi. Rosną bardzo dobrze zarówno w słonecznym miejscu, jak też w lekko ociemnionym. Gleba dla nich może być przeciętna o lekko kwaśnym ph. Kolejnym rodzajem kwiatów są jeżówki. Występują w kształcie koszyczków, pojawiają się w połowie lata i wyrastają aż do jesieni. W zależności od odmiany mogą mieć wysokość od 50 – 150 cm.  Występują w różnych kolorach od białego z zielonym poprzez żółte po różowe czy karminowe. Dobrze rosną na przeciętnej glebie na stanowisku słonecznym. Piękny kwiaty floksa przyciągają wzrok gdziekolwiek je posadzimy w ogrodzie. Nadają się nie tylko na rabatę, ale także do flakonów, jak i na kwiat cięty. Bardzo dobrze wyglądają na skalniakach czy wokół ścieżek. Osiągają ok. 100 cm wysokości. Rosą w słonecznym miejscu, gdyż w cierniu kwiaty te kwitną zdecydowanie słabiej. Kolejnym ciekawym kwiatem są ciemierniki, które dobrze zimują w naszym klimacie. Zakwitają zazwyczaj wczesną wiosną na samym początku okresu wegetacyjnego. Zwykle przypada to w okolicy marca lub kwietnia. Zazwyczaj są to pierwsze kwiaty pojawiające się o bok krokusów i przebiśniegów. Do bylin o efektownych kwiatach warto przygotować odpowiednie miejsce w ogrodzie. Jednym z najważniejszych jest zrobienie tła z  odpowiednich roślin zielonych – wysokich bylin lub krzewów.

Urządzając ogród z zamiarem spędzenia w nim czasu na relaksie, bez konieczności pielęgnacji całości przez większość wolnego czasu warto wybierać rośliny efektowne, ale mało wymagające. Zadbajmy o to aby dobierane do ogrodu krzewy lub drzewa były odporne i mało wymagające.