Energetyczny pelet już na rynku

Pelet to wysokoenergetyczny materiał opałowy. W kotłach automatycznych, które mają zamontowany podajnik ślimakowy lub tłokowy warto wykorzystywać pelet nowej generacji, niż tradycyjny ekogorszek. Pelet nowej generacji jest ekologiczny i świetnie się spala. Cechuje go niski poziom popiołu. Stosowanie peletu obniża emisję dwutlenku siarki, tlenku węgla oraz rakotwórczego bonzopirenu.

Charakterystyka ekologicznego peletu

wydajny pelet varmoPaliwa ekologiczne są coraz częściej używane i wręcz zostają wypierane przez nieekologicznych poprzedników. Niezwykle wydajny pelet Varmo jest nowoczesną alternatywą dla ekogroszku. Jest kompozytowym paliwem stałym. Ekologiczny pelet jest rozwiązaniem ekonomicznym i polecane jest zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Stosowanie tego rodzaju paliwa wydłużyć może żywotność kotła. Ten ekologiczny pelet jest alternatywą dla kamiennego ekogroszku i jest bardzo kaloryczny. Dzięki innowacyjnej metodzie zmienia się kinetyka spalania. Ekologiczny pelet sprzedawany jest w papierowych ekologicznych 20kg workach. Sprzedawany jest wyłącznie w formie konfekcjonowanej. Producent przed pakowaniem produktu poddał go procesowi suszenia. Receptura nowoczesnego paliwa została opracowana przy współpracy z Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Pelet ma w sobie bardzo niską zawartość siarki, zatem dlatego nazywany jest ekologicznym. Jak mówi producent, ekologiczny pelet cechuj się powtarzalnością parametrów technicznych i jakościowych. Producent zapewnia, że produkt pozwala na poprawę warunków środowiskowych w aglomeracjach miejskich i regionach turystyczno – uzdrowiskowych poprzez redukcję szkodliwych substancji, w tym znaczące obniżenie emisji rakotwórczego benzopirenu.Podczas przechowywania należy uważać na zawilgocenie produktu. Należy produkt składować z dala od wody oraz wilgoci. Zabronione jest palenie w niedozwolonych do tego miejscach.

Ekologiczne paliwo węglowe jest nowością, dzięki której zmniejsza się ilość wydzielania szkodliwych substancji do środowiska. Za sprawą połączenia fitokoncentratów i lepiszcz biokomponentowych osiągnięto ekologiczne paliwo nowej generacji. Paliwo to cechuje się wysoka jakością i dobrym spalaniem. Pelet może być stosowany również w kotłach zasypowych. Pelet należy przechowywać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od źródeł ciepła i zapłonu.