Ekran multimedialny dla szkoły

Moja mama jest nauczycielką w starszych klasach podstawówki, czyli siódmej i ósmej, wcześniej uczyła gimnazjalistów, więc musiała trochę zmodyfikować swój tok nauczania, gdyż zabrali jej jeden rok, a ilość materiału pozostała taka sama. Uczy ona matematyki. Aby jak najlepiej wykorzystać możliwości nowoczesnych technologii napisała ona projekt o dofinansowanie jej zajęć w postaci zakupu ekranu projekcyjnego.

Ekran projekcyjny w sali od matematyki

ekrany projekcyjne przenośneMamie bardzo zależało, aby jej lekcje z matematyki stały się ciekawsze. Dlatego wpisała do projektu dofinansowania dla szkół ekrany projekcyjne przenośne, które miały zasilić jej klasy. Chciała, aby w każdej z jej sal zajęciowych stanęła tablica multimedialna, na której można wyświetlać różne zadania, ruchome schematy, przestrzenne bryły czy modele. Na każdej z nich było wiele przeróżnych opcji, dlatego również nauczyciele innych przedmiotów chętni byli na pożyczanie ekranów. Na szczęście, miały one kółeczka i były lekkie, więc nie było problemu z przemieszczaniem ich z pomieszczenia do pomieszczenia. Łatwo było je również połączyć za pomocą kabla HDMI do komputera, by prosto było przekazywać do tablicy prezentację i pokazywać je uczniom. Można było nią sterować również za pomocą specjalnego pisaka, ponieważ ekran był dotykowy.

Dzięki nowoczesnym wyposażeniu sali w ekran multimedialny zajęcia mojej mamy stały się wiele bardziej ciekawe, a uczniowie bardziej zaangażowali się w rozwiązywanie matematycznych zadań. Na projektorze nauczycielka może wyświetlać poszczególne tematy i pokazywać je tak, aby dzieciaki lepiej je zrozumiały. Jedną z możliwości jest pokazywanie brył przestrzennych w trójwymiarze, aby łatwiej było zobaczyć poszczególne ich części i obliczyć na przykład objętość w bardziej przystępny sposób.