Efektowne pnącze Eepipremnum Marble Queen

Wiele osób uważa, że nie ma ręki do kwiatów i nie poradzi sobie z ich uprawą, choć nie jest to prawda. Rośliny powinny pojawić się w każdym domu. Głównie ze względu na szeroki wachlarz korzyści przemawiających za obecnością okazów flory w domowych pieleszach. Nie należy się obawiać problemów z pielęgnacją albo utrzymaniem roślin, ponieważ można wybrać taki gatunek, który będzie odporny na ludzkie błędy i niedopatrzenia.

Jak dbać o Epipremnum?

epipremnum marble queenŁatwe w uprawie rośliny doniczkowe to najlepsza opcja dla tych, którzy obawiają się, że nie są wystarczająco dobrymi botanikami-amatorami. Dobrym pomysłem jest zakup Epipremnum Marble Queen, czyli pnącza, które można potraktować jako roślinę wiszącą albo pnącą. Epipremnum ma długie pędy, z których wyrastają liście w kształcie serca. Liście przybierają różne nieregularne biało-zielone wybarwienia, w zależności od tego, ile światła dociera do rośliny (więcej promieni słonecznych, to więcej malowniczych „rysunków” na liściu). Same pędy można luźno przewiesić lub opuścić, ale można również umieścić przy nich podporę, aby umożliwić im wspinanie. Dzięki temu roślina wygląda niezwykle efektownie i oryginalnie, a w razie jakichkolwiek problemów można ją przyciąć, aby dostosować jej kształt i długość pędów. Już sam jej wygląd jest dużym atutem, ale tym, co z pewnością ucieszy niewprawnych użytkowników najbardziej, jest fakt, że jest to roślina bezproblemowa w obsłudze.

Dobrze jest zadbać o to, aby podłoże Epipremnum było wilgotne, ale nie może być one przelewane. Zaś jeśli zdarzy się zapomnieć o podlewaniu, to również nie jest problem. Odrobina przesuszenia jest co jakiś czas nawet wskazana. Okazjonalnie warto również pamiętać o nawożeniu specjalnymi preparatami, a roślina odwdzięczy się rozkwitem całej swojej urody.