Dokładne badanie wariografem

W życiu codziennym każdy z nas kłamie i nierzadko robimy to nawet podświadomie, bo jest to mechanizm doskonale w nas wyrobiony od najmłodszych lat. Choć wszyscy mówią, że nie należy oszukiwać, jednak to robimy i to niemalże codziennie. Jest wiele powodów z jakich kłamiemy, ale przede wszystkim chodzi o uniknięcie konsekwencji swojego postępowania.

Na czym polegają badania wariograficzne?

niezawodne badanie wariografem - cenaWykrycie kłamstwa u innych osób może być proste lub wręcz przeciwnie. Wszystko zależy od znajomości reakcji naszego organizmu na mówienie nieprawdy  i poziomu determinacji w skrywaniu oszustwa. Osoby, które mają podstawy z psychologii i wiedzą na czym polega komunikacja werbalna i niewerbalna, przeważnie lepiej sobie radzą z demaskowaniem kłamców, bo rozpatrują tą sytuację wielopoziomowo. Problem może się pojawić, kiedy nasz rozmówca jest dobrym kłamcą i zna reakcje swojego organizmu,  przez co może je w dużej mierze kontrolować. Jednak jest metoda,  której się nie oprze – jest to niezawodne badanie wariografem – cena jego wynosi od tysiąca do tysiąca dwustu złotych. Każdy może się jemu poddać, gdyż jest powszechnie dostępne. Można je przeprowadzić w Instytucie Badań Wariograficznych w Warszawie lub w jego oddziałach, które są zlokalizowane w dwudziestu jeden miastach. Jego skuteczność w dużej mierze zależy od sposobu przeprowadzenia, dlatego warto je wykonywać w sprawdzonym miejscu, gdzie badanie przeprowadzają specjaliści z danej dziedziny. Badanie poligraficzne polega na podłączeniu czujnikami osoby badanej do wariografu, który jest sparowany z programem komputerowym. Dziś analizowanie wyników badania wariograficznego jest znacznie szybsze i prostsze, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych programów komputerowych, które w większości same analizują dane. Wyniki są podawane tego samego dnia.

Pomimo, że technologia bardzo się zmieniła na lepsze na przestrzeni ostatnich kilku dekad, to ciągle badanie wariograficzne jest często wykonywane. Przeważnie jest pomocne w osądzeniu sprawcy wypadku czy przestępstwa, w sprawach rozwodowych czy też w korporacjach, w celu sprawdzenie lojalności pracowników. Dzięki wykrywaczowi kłamstw, zostało zdemaskowanych wielu niewiernych małżonków, ponieważ urządzenie to świetnie się sprawdza do takich celów.