Do okien w nowym domu wezwałem serwisantów

Całkiem niedawno skończyliśmy budowę naszego domu. Zajęło nam to blisko dwa lata, ale w końcu mogliśmy się wprowadzić i zamieszkać na swoim. Postawiliśmy niewielki domek o powierzchni użytkowej ponad sto metrów kwadratowych. Na dole mamy duży salon, kuchnię oraz łazienkę i kotłownię. Na górze sypialnie, pokój naszego syna, nasze biuro i dużą łazienkę. W każdym z pomieszczeń mamy piękne okna w modnym kolorze delikatnego brązu. Okna montowaliśmy na samym początku jak tylko murarze i dekarz skończyli swoją pracę na naszej budowie.

Okna wymagały konserwacji i regulacji

fachowy serwis okien - poznańObsadzenie okien od razu po postawieniu domu jest koniecznością, żeby można było uznać, że dom jest w stanie surowym zamkniętym. Od razu zdecydowaliśmy się na zamontowanie okien na gotowe, bo montowanie czegoś jedynie na czas prac wykończeniowych mijało się z celem i stanowiłoby jedynie podwójny koszt. Wiedziałem jednak, że okna będą musiały być bardzo solidne i wytrzymałe, bo przecież prace wykończeniowe w nowym domu to prawdziwy test ich jakości. Teraz, kiedy się już wprowadziliśmy, zadzwoniłem do firmy, która montowała nam okna. Poza samą sprzedażą stolarki okiennej firma oferuje również fachowy serwis okien – Poznań to miasto, w której wybrana przez nas firma ma swoją siedzibę. Poprosiłem o przyjazd ekipy serwisowej celem sprawdzenia okien i ich wyregulowania oraz wyczyszczenia wszystkich mechanizmów, dzięki którym można je otwierać i zamykać. Pewnie wystarczyłoby zwykłe ich umycie, ale pomyślałem, że takie prace konserwacyjne wykonane przez fachowców na pewno im nie zaszkodzą. Nie myliłem się, bo rzeczywiście po tynkowaniu dostały się tam zanieczyszczenia nawet pomimo tego, że wszystkie ona były zaklejone folią. W każdym razie za fachową usługę konserwacji okien zapłaciłem tysiąc złotych i uważam, że było to absolutnie konieczne.

W nowym domu mieszka nam się świetnie. Jest wygodnie, komfortowo i bardzo ładnie. No i w końcu możemy powiedzieć, że mieszkamy u siebie. Wszystko w naszym domu jest tak jak być powinno. Bardzo cieszę się z tego, że skorzystaliśmy z usług firmy, która montowała w naszym domu okna. Nie tylko je dobrze zamontowali, ale również dokładnie wyczyścili, wyregulowali i zakonserwowali. Każdemu polecam takie prace po zakończeniu wszystkich prac remontowych.