Dlaczego stosuje się stoły CNC?

Stół do cięcia plazmowego CNC jest stosowany do blachy żelaznej, blachy aluminiowej, blachy ocynkowanej, białej blachy stalowej, płyt tytanowych i tak dalej. Stół plazmowy CNC w połączeniu z wrzecionem frezarki CNC to nowo zaprojektowana kombinowana maszyna CNC.

Stoły CNC do precyzyjnego cięcia

stół cncPrzecinarka plazmowa CNC z kwadratową / okrągłą rurką jest profesjonalnym sprzętem plazmowym CNC, który jest używany do automatycznego cięcia metalowych rur / rurek. Rozmiary urządzeń obrotowych przecinarki plazmowej do metalowych rur / rurek mają opcjonalnie 300 mm, 600 mm lub niestandardowe rozmiary. Najlepsza maszyna do cięcia plazmowego CNC o wielkości stołu 4×8 może ciąć stal, miedź, mosiądz, aluminium, stop, żelazo itp; stół cnc do cięcia plazmowego jest wyposażony w ostrza 4×8, które służą do cięcia żelaza, mosiądzu, stali, aluminium, miedzi, stopu i innych metali. Jeśli chcemy kupić maszynę plazmową CNC za granicą, opłata za koszty wysyłki, podatek i odprawa celna powinny być uwzględnione w cenie końcowej. Producenci oferują cenę kosztową dla twoich planów cięcia plazmowego bez żadnego pośrednika. Otrzymamy od nich najlepsze przecinarki plazmowe w przystępnej cenie. Przed użyciem wycinarki laserowej należy zawsze przeczytać i zrozumieć wszystkie dołączone do niej instrukcje bezpieczeństwa. Ponadto należy pamiętać, że długość fali lasera CO2 znajduje się w podczerwieni w spektrum światła, więc jest niewidoczna dla ludzkiego oka. Czerwona kropka widoczna w wielu maszynach na powierzchni materiału stanowi jedynie pomoc w pozycjonowaniu, a nie wiązkę laserową, która faktycznie wykonuje cięcie. Główną wadą cięcia laserowego jest wysoki pobór mocy. Zużycie energii i wydajność każdego konkretnego lasera będzie się różnić w zależności od mocy wyjściowej i parametrów pracy. Będzie to zależeć od rodzaju lasera i tego, jak dobrze laser zostanie dopasowany do wykonywanej pracy. Wymagana moc cięcia laserowego, znana jako wkład ciepła, do określonego zadania zależy od rodzaju materiału, grubości, zastosowanego procesu (reaktywny / obojętny) i pożądanej prędkości cięcia. W procesie topienia i rozdmuchiwania lub stapiania wykorzystuje się gaz pod wysokim ciśnieniem do wydmuchiwania stopionego materiału z obszaru cięcia, co znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na moc.

Najpierw materiał ogrzewa się do temperatury topnienia, a następnie strumień gazu wydmuchuje stopiony materiał z rzazu, unikając potrzeby dalszego podwyższania temperatury materiału. Precyzja może być lepsza, ponieważ wiązka laserowa nie zużywa się podczas procesu. Istnieje również zmniejszona szansa na wypaczenie ciętego materiału, ponieważ systemy laserowe mają małą strefę wpływu ciepła. Niektóre materiały są również bardzo trudne lub niemożliwe do cięcia bardziej tradycyjnymi środkami.