Czyszczenie dywanów w domach

Niejeden z nas do tej pory posiada w swoim domu wykładziny dywanowe czy też dywany. Wciąż mogą one wyglądać świetnie i dodawać uroku pomieszczeniom. Jednak niestety z biegiem czasu te materiały mogą nieco tracić na estetyce. W związku z tym warto szukać rozwiązań, które mogłyby nam pomagać w tym by wykładziny czy dywany znów wyglądały świetnie. Rozwiązań z tym związanych jest całkiem sporo.

Polecane techniki prania dywanów

kompleksowe pranie dywanów - cena we wrocławiuZarówno wykładziny jak i dywany nie mogą wiecznie wyglądać tak samo jak w czasie gdy je zakupiliśmy. Po jakimś czasie takie materiały mogą posiadać na swojej powierzchni sporo zanieczyszczeń, które będą znacznie wpływały na estetykę dywanu. Warto jednak wiedzieć o tym, że od jakiegoś czasu dostępne są takie rozwiązania, które pozwalają na efektywne wyczyszczenie dywanu z zanieczyszczeń. Możliwe jest bowiem kompleksowe pranie dywanów – cena we Wrocławiu za tego typu usługi jest w dużej mierze uzależniona od tego z jakim dywanem ma się do czynienia oraz jak dużo plam się na jego powierzchni znajduje. Dywany czyścić można obecnie dwiema metodami. Metodą najbardziej popularną ale wcale niekoniecznie najbardziej skuteczną jest pranie dywanów techniką ekstrakcyjną. Sposób ten polega na wyczyszczeniu dywanu przy użyciu specjalistycznych odkurzaczy piorących. Te urządzenia pozwalają na nałożenie na dywan warstwy piany aktywnej a po jakimś czasie całość jest wciągana do wnętrza odkurzacza. Rozwiązania tego typu owszem sprawdzają się bardzo dobrze ale głównie przy delikatnych zanieczyszczeniach. Gdy mamy do czynienia z poważniejszymi plamami to wówczas takie pranie dywanu może nie zdać egzaminu. W związku z tym warto wówczas zlecić pranie dywanu metodą na wskroś. Sposób ten wymusza zdjęcie dywanu z podłogi i przetransportowanie do miejsca, w którym będzie można takie pranie przeprowadzić.

Metoda określana jako na wskroś polega na umieszczeniu dywanu w specjalnej pralce przeznaczonej do prania tego typu materiałów. Zależnie od tego z jak poważnymi zanieczyszczeniami mamy do czynienia to należy odpowiednio ustawiać czas prania. Jednym z ostatnich kroków jest wirowanie dywanu w specjalnej wirówce. Wówczas usuwane jest aż 95% wilgoci z dywanu. Na samym zaś końcu przeprowadzane jest suszenie dywanu oraz kontrola jakości.