Czym są windy do wanny?

Niektóre sytuacje w życiu ograniczają możliwości ruchowe człowieka. Zdarza się, że potrzebne jest wsparcie, które zdecydowanie ułatwi poruszanie się. Niemały problem mają osoby starsze lub o obniżonej sprawności, szczególnie przy kąpieli. Na rynku istnieją na szczęście specjalne rozwiązania, które mogą wesprzeć wykonywanie tej czynności. Czym są specjalne windy do wanny i dlaczego mogą pomóc??

Winda do wanny ułatwi kąpiel

specjalna winda do wannyWiele osób chciałoby bez problemu cieszyć się relaksującą kąpielą. Nie dla każdego jednak wejście do wanny jest prostym zadaniem. Nie oznacza to jednak, że trzeba całkowicie zmieniać aranżację swojej łazienki i zaopatrzyć się w prysznic. Rozwiązaniem może być specjalna winda do wanny. Czym jest i jak działa? Jest to mobilne urządzenie, które przy pomocy sterowania pilotem, pomoże podnieść i opuścić daną osobę. Co ciekawe sprzęt ten można zabrać ze sobą wszędzie. Stosowany on jest także w wielu placówkach, takich jak szpitale czy sanatoria. To świetny sposób na odciążenie zarówno siebie, jak i pielęgniarek czy opiekunów. Winda do wanny jest bardzo łatwa w obsłudze i nie wymaga żadnych specjalnych instalacji oraz montażu. Pasuje do każdego typu wanny oraz posiada specjalne przyssawki, dzięki czemu jest stabilna i trwała. Ważnym elementem jest to, że pozwala ona na dostanie się do samego dna wanny, dzięki czemu zaoszczędza się wiele wody i można cieszyć się tradycyjną i odprężającą kąpielą. Obsłużyć ją może każdy, nie wymaga pomocy osób trzecich. Co istotne, nie ogranicza ona w żaden sposób ruchów osoby kąpiącej się. Nie posiada dodatkowych elementów, które mogłyby przeszkadzać w swobodnej pielęgnacji. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, zarówno klasycznych, jak i z oparciem. Jest to produkt, który na pewno wspomoże niejednego, a także ułatwi cały proces związany z utrzymaniem higieny. A jest to bardzo istotne, szczególnie w przypadku osób starszych i o słabszej odporności. Zapobiega się w ten sposób bakteriom i wirusom, które znacząco mogą wpłynąć na zdrowie. Warto pamiętać, że kąpiel może pomóc rozluźnić mięśnie, uśmierzyć ból i poprawić samopoczucie. A jest to niezwykle ważne, gdy mamy do czynienia z osobą chorą.

Wchodzenie i wychodzenie z wanny często jest wyzwaniem, szczególnie dla osób starszych lub schorowanych. Specjalne windy oraz podnośniki do ułatwiania mycia się są bardzo pomocnym rozwiązaniem, z którego warto skorzystać. W ten sposób zaoszczędza się wiele sił i bez problemu zapewnić można najbliższym odpowiednią pielęgnację.