Czym jest zabieg wodorowego oczyszczania?

Każdy z nas posiada nieco inny typ cery, który lubi się z innymi kosmetykami. Dlatego nie istnieje coś takiego, jak uniwersalna pielęgnacja. Każda powinna być dobrana indywidualnie w sposób świadomy jeżeli chcemy zachować naszą skórę w dobrej kondycji. Od czasu do czasu warto też skorzystać z zabiegów, które dogłębnie ją oczyszczą.

Nowoczesny zabieg oczyszczania

odświeżające oczyszczanie wodorowe w szczecinieNawet najlepiej dobrane kosmetyki, a dokładniej ujmując, aktywne składniki w nich zawarte nie wchłoną się dokładnie w naszą skórę, jeśli ta wcześniej nie zostanie dogłębnie oczyszczona. Produkty przeznaczone do tego celu, jakie znajdziemy w drogeriach doskonale nadają się do używania ich na co dzień, jednakże stężenie składników odpowiedzialnych za pozbycie się martwego naskórka z naszej cery w tych kosmetykach jest niewielkie. Jest to oczywiście spowodowane kwestiami bezpieczeństwa. Dlatego raz na jakiś czas warto udać się na profesjonalny zabieg. Do najbardziej polecanych zalicza się odświeżające oczyszczanie wodorowe W Szczecinie są gabinety kosmetyczne w których bez problemu taki zabieg wykonamy. Sam zabieg polega na bardzo dokładnym oczyszczeniu, co nie tylko zwiększa wchłanianie składników aktywnych w kosmetykach do pielęgnacji cery, ale również sprawia, że nasza skóra wygląda młodziej. W trakcie zabiegu pod naszą skórę wtłacza się wodór pod ciśnieniem, w efekcie czego powstają mikro kanaliki, które właśnie poprawiają wchłanianie się kremów oraz innych produktów do pielęgnacji, jak serum, czy olejki. Cały zabieg jest całkowicie bezbolesny, a żeby zoptymalizować jego działanie, przed jego wykonaniem często stosuje się także mikrodermabrazję pozwalającą na bardzo dokładne złuszczenie naskórka i oczyszczenie cery. Na tym jednak całość się nie kończy. Po zabiegu przeprowadzany jest specjalny masaż, który także ma pozytywny wpływ na lepsze wchłanianie się kosmetyków. Przez cały proces zabiegu nie tylko zatem nie odczuwamy żadnego dyskomfortu, ale także zostaje on zwieńczony niezwykle przyjemnym masażem.

Zarówno mikrodermabrazja, jak i wodorowe oczyszczanie są zabiegami w pełni bezpiecznymi dla naszej skóry, co sprawia, że mogą z niego korzystać osoby o niezwykle wrażliwej cerze. Profesjonalne zabiegi oczyszczające pozwalają nam zatem uzyskać efekty, które są poza naszym zasięgiem, gdy korzystamy jedynie z drogeryjnych produktów. Niska cena zabiegów sprawia, że każdy z nas może sobie raz na jakiś czas na taki zabieg pozwolić.