Czym jest pomiar mocy roweru?

Kiedy naszą ulubioną aktywnością fizyczną jest jazda na rowerze, bardzo często decydujemy się na zakupienie różnorodnych urządzeń i akcesoriów, które pozwolą nam cieszyć się nie tylko przyjemną jazdą, ale również umożliwią nam śledzenie naszych wyników i postępów, jakie czynimy. Na polskim rynku znajdziemy całkiem sporo różnych rozwiązań w tym zakresie, ale jednymi z najpopularniejszych z pewnością są liczniki rowerowe.

Funkcjonalność liczników rowerowych

wytrzymały licznik rowerowy - pomiar mocyPodstawową użytecznością produktów tego typu jest odczytywanie odległości, jaką pokonaliśmy jadąc na rowerze w określonym czasie. Funkcjonalność ta powiązana jest w prosty sposób z GPS-em wbudowanym w urządzenia tego typu. Mierzenie pokonanej przez nas odległości nie jest oczywiście jedyną funkcją, jaką zyskujemy w momencie, gdy decydujemy się korzystać z licznika rowerowego. Inną, dość podstawową, użytecznością jest możliwość mierzenia prędkości, z jaką jedziemy na naszym rowerze. Zdecydowana większość liczników rowerowych ma możliwość łączenia się z urządzeniami mobilnymi, np. z naszym smartfonem i zapisywania wyników na bieżąco w odpowiedniej aplikacji. Dzięki temu mamy możliwość wrócenia do naszego treningu i przeanalizowania wyników. Kiedy chcemy zakupić wytrzymały licznik rowerowy – pomiar mocy będzie kolejną funkcjonalnością, która może okazać się dla nas interesująca. Dzięki pomiarowi mocy mamy możliwość określenia naszej wydajności podczas jazdy, a co za tym idzie, możemy lepiej zaplanować nasz kolejny trening w taki sposób, by był on dla nas jak najbardziej efektywny. Możemy więc popracować nad wyeliminowaniem elementów trasy, które idą nam wyjątkowo słabo, albo możemy właśnie na nich się skupiać, chcąc przepracować problemy kondycyjne, z jakimi się borykamy. Na polskim rynku znajdziemy przynajmniej kilku producentów, którzy proponują nam wysokiej jakości liczniki rowerowe z pomiarami mocy.

Kiedy chcemy dokonać zakupu licznika rowerowego, najczęściej zależy nam na tym, by był to produkt nie tylko funkcjonalny, ale również wykonany w sposób, który gwarantuje nam niezawodność. Warto więc skupić naszą uwagę na produktach realizowanych przez rozpoznawalnych i uznanych przez klientów producentów, którzy nie chcą stracić zaufania klientów i dokładają wszelkich starań, by na rynku dostępne były produkty spełniające oczekiwania.