Czy warto wysyłać podziękowania dla gości?

 

Niezbyt popularnym zwyczajem jest wysyłanie podziękowań ślubnych dla gości weselnych. A szkoda, bo odebranie koperty z kilkoma miłymi słowami wyrażającymi wdzięczność za wspólne spędzenie czasu oraz wysiłek włożony w poszukiwania odpowiedniego prezentu na pewno pozwoli poczuć się gościom wspaniale. Nowożeńcy natomiast będą postrzegani jako doceniający swoich bliskich. Sprawdź jaką formę mogą mieć podziękowania dla waszych bliskich?

Wybór podziękowań dla gości

podziękowania ślubne dla gościWysyłka pocztą papierowych, drukowanych podziękowań na pewno zaskoczy niejednego z twoich gości. Tym bardziej warto pomyśleć o niej jeszcze podczas przygotowań do tego ważnego dnia. Jeszcze do niedawna takie podziękowania ślubne dla gości miały formę zdjęcia nowożeńców przesyłanego im przez fotografa wraz z wyrazami wdzięczności. Szata graficzna takiego podziękowania przypomina personalizowane zaproszenia ślubne, które wciąż są popularne wśród wielbicieli tej estetyki. Najnowsze trendy ślubne zakładają natomiast wydruk podziękowań dla gości w tej samej szacie graficznej co zaproszenia. W wielu drukarniach i studiach projektowych można je zamówić wraz z papeterią ślubną i odebrać np. z winietkami i etykietkami. Jest to bardzo eleganckie i wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy nie macie czasu zatwierdzać kolejnych projektów lub nie lubicie ozdabiania swoimi zdjęciami tego typu pamiątek. Wysyłanie podziękowań pocztą to także dobra okazja do załączenia do drukowanych podziękowań okazjonalnych magnesów czy innych drobnych gadżetów. Sprawdzi się to zwłaszcza w sytuacji, gdy po przyjęciu na pożegnanie wręczaliście tradycyjną butelkę wódki i ciasto, bez personalizowanych drobiazgów czy słodyczy. Na pewno wtedy nikt nie odczuje nadmiaru takich drobnych gestów.

Nawet jeśli z jakiś powodów nie zdecydujecie się na papierowe podziękowanie dla gości weselnych, zawsze dobrze wygląda telefoniczne podziękowanie. Zwykły telefon z wyrazami wdzięczności i pytaniem o samopoczucie na pewno przypadnie do serca ciotkom i wujkom, którzy nie są przyzwyczajeni do takich gestów. Natomiast dla znajomych z pracy i kuzynów możecie przygotować prostą grafikę, którą wyślecie mailem lub poprzez media społecznościowe. Zamienieni kilku słów w ciągu tygodnia po waszym wielkim dniu to naprawdę miły gest.