Czy świetlówka T5 jest bardzo popularna?

Wśród dość popularnych świetlówek T8 wyróżnia się model, który znajduje swoje zastosowanie w nieco innych warunkach. Tak jak poprzednie, popularne świetlówki były montowane w pomieszczeniach, tak nowoczesne T5 można z powodzeniem założyć na zewnątrz. Dzięki możliwość połączenia kilku takich samych świetlówek ledowych można bardzo ładnie ozdobić z zewnątrz budynek dowolnej wielkości.

Zastosowanie mniej popularnej świetlówki T8

świetlówka led 18w T5W mlecznej tubie świetlówka led 18w T5 daje zimne światło, które nie razi swoją bystrością tylko doskonale oświetla zaciemnione miejsca. Do tego jest to bardzo naturalne światło, które najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach gdzie należy jak najlepiej pokazać detale urządzeń i przedmiotów po zmroku. Dzięki temu pub czy witryna sklepowa jest widoczny również w nocy. Ma wbudowany sterownik i nie potrzebuje zewnętrznej przetwornicy do działania. Może świeci tuż po zamontowaniu w oprawie. Nowoczesne świetlówki T5 mają wbudowany SMD, czyli Surface Mount Device i aluminiowe radiatory. Dzięki zastosowaniu takiego tworzywa świetlówka skutecznie odprowadza ciepło i a dobrze wykonane diody ledowe pozwalają na wieloletnią i wydajną pracę produktu. Tuba świetlówki ma kolor mleka, więc nie jest jaskrawo jasna i przez to chętnie wybierana. Klosz wykonany jest z tworzywa PCV, czyli polichlorku winylu, dzięki czemu świetlówka jest dobrze zabezpieczona, a jej światło jest świetnie rozproszone po sali. Również inne modele można podłączać do dwustu trzydziestu volt napięcia elektrycznego, które naturalnie płynie w większości gniazdek. Wersja trzynastowatowa świetnie sprawdzi się w przypadku liniowego łączenia świetlówek w długi ciąg świetlny. Można również zastosować je do oświetlenia półek, szafek i lad. Czas zapłonu takiej świetlówki jest mniejszy niż sekunda, co oznacza, że dzięki wykorzystanie ledowej technologii świetlówka jest gotowa do pracy niemal zaraz po uruchomieniu jej.

Różnorodność samych urządzeń oraz szerokie zastosowanie świetlówek pozwala na odpowiednie dobranie każdego z typów oświetlenia do odpowiedniego miejsca. W przypadku świetlówki led T5 można oświetlić nią akwarium, a i wielu osób wykorzystuje te źródło światła do dodania dodatkowego oświetlenia w ciemnym, szklanym pomieszczeniu dla ryb.