Czy platformy wibracyjne są skuteczne?

 

Jeżeli zależy Ci na tym, aby osiągnąć szybkie i trwałe rezultaty ćwicząc wyłącznie w domu, musimy ćwiczyć regularnie przy pomocy skutecznego sprzętu do ćwiczeń. Taki sprzęt powinien pozwalać nam na rozwój wszystkich partii mięśni podczas jednego treningu.

Jak działają platformy typu Vibro Shaper?

platforma wibracyjna vibroshaperObecnie trenerzy fitness rekomendują taki sprzęt do ćwiczeń w domu, który pozwala na trening najważniejszych partii naszego ciała, czyli pleców, brzucha, ud i ramion. Przykładem takiego typu sprzętu może być platforma wibracyjna vibroshaper, która jest sprzętem do ćwiczeń i rehabilitacji, opierającym swoje działanie na treningu biernym, to znaczy bez aktywności fizycznej osoby ćwiczącej. Platforma ta wprawia w ruch mięśnie wytwarzając specjalne wibracje, doprowadzając do aż maksymalnie pięćdziesięciu skurczy mięśni na sekundę. Warto dodać, że nie jest to możliwe podczas wykonywania ćwiczeń tradycyjnych, w związku z czym sprzęt ten cechuje się bardzo wysoką skutecznością. Dodatkowo, dzięki temu, że Vibro Shaper opiera swoje działanie na treningu biernym, nie ma ryzyka, że osoba ćwicząca wykona jakieś ćwiczenie nieprawidłowo, co również przekłada się na większa skuteczność takiej formy treningu, szczególnie w przypadku osób początkujących. Dzięki temu, ze Vibro Shaper daje nam duże możliwości dopasowania jego działania do naszych potrzeb, z tego urządzenia mogą korzystać zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. O skuteczności tego typu platform wibracyjnych świadczy fakt, że są one bardzo często używane w profesjonalnych klubach fitness.

Jeżeli chcesz trenować w domu z pozytywnym skutkiem, musisz pamiętać o regularności treningów, oraz doborze takiego sprzętu do ćwiczeń, który pozwoli Ci na jednoczesny trening wszystkich najważniejszych mięśni twojego ciała. Dzięki temu w szybkim czasie osiągniesz widoczne gołym okiem i trwałe rezultaty.