Chlorella jako prawdziwe superfood

Wszyscy słyszeliśmy o tak zwanych superfoods. Są to produkty, głównie pochodzenia roślinnego, które w sposób fenomenalny wspierają nasze zdrowie. Ze względu na wysoką zawartość witamin i minerałów, właściwości lecznicze i wysoką gęstość odżywczą, zasługują na szczególną uwagę. Ich regularne stosowanie przyczynia się do poprawy funkcjonowania organizmu. Do popularnych superfoods należą m.in. jarmuż, jagody goji, siemię lniane, orzechy, a także algi.

W jaki sposób stosować chlorellę?

chlorella - dzienne dawkowanieOmawiając wyjątkowo korzystne dla naszego zdrowia produkty, warto w sposób szczególny przyjrzeć się algom. Jedną z nich jest chlorella. To wyjątkowy glon, pochodzący z Azji. Posiada szereg właściwości zdrowotnych, a jej wpływ na zdrowie może być naprawdę spektakularne. Po pierwsze posiada komplet witamin, minerałów i aminokwasów. Stanowić zatem może najlepszy suplement. Zamiast chemicznych środków warto wybierać te, pochodzenia naturalnego. Po drugie skutecznie detoksykuje organizm. Wszystkie diety oczyszczające warto wzbogacić więc w ten składnik. Glon ten posiada również inne, dość ciekawe właściwości. Jest dobry na kaca, oczyszcza wątrobę, przyczynia się do regeneracji wszystkich tkanek organizmu, przyspiesza gojenie ran. Może zapobiegać niedokrwistości i zastępować mięso w dietach roślinnych. Za zgodą lekarza, mogą po nie sięgać także kobiety w ciąży, by uzupełniać niedobory żelaza. Nie ulega więc wątpliwości, że wśród wszystkich superfoods na szczególne miejsce zasługuje właśnie chlorella – dzienne dawkowanie tego suplementu uzależnione jest od formy, w jakiej go przyjmujemy. Jeżeli stosujemy tabletki, należy przyjmować kilka-kilkanaście sztuk dziennie. Jeżeli zdecydowaliśmy się na chlorellę w proszku, możemy wymieszać ją w wodzie i wypić. Ze względu jednak na dość charakterystyczny smak, warto dodawać go do różnych koktajli, posłodzonych miodem.

W czasach, gdy żywność i powietrze są w znacznym stopniu zanieczyszczone, warto wspierać własne zdrowie na różnych płaszczyznach. Wybieranie produktów wyjątkowo korzystnych dla poprawnego funkcjonowania organizmu, może ustrzec nas przed chorobami cywilizacyjnymi. Regularna detoksykacja i spożywanie wysokowartościowych pokarmów, bez wątpienia się do tego przyczynia. W procesie wspierania zdrowia, na szczególną uwagę zasługują bogate w chlorofil algi.