Ceglana aranżacja ściany

Jakiś czas temu kupiłam nowe mieszkanie w surowym stanie, które teraz właśnie urządzam. Żeby mieszkanie było jak najbardziej funkcjonalne, a zarazem atrakcyjne, postanowiłam się doedukować, jak chodzi o wiedzę z zakresu aranżacji wnętrz właśnie. Zaczęłam o obserwowania stron prowadzonych przez profesjonalnych projektantów. Dzięki tym stronom zyskałam sporo inspiracji do tego, jak ma wyglądać moje nowe mieszkanie. Na pewno rozwiązania sama bym nie wpadła.

Klimatyczna cegła w salonie

niedroga imitacja cegły na ścianęW dzisiejszych czasach praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia pomocą służy nam Internet. Możemy się z niego dowiedzieć wiele rzeczy, nauczyć się różnych umiejętności i robić coś, co zawsze było naszym marzeniem. Moim marzeniem, na przykład, było zawsze posiadanie ciekawie urządzonego mieszkania. Kilka miesięcy temu udało mi się dokonać transakcji kupna mieszkania w surowym stanie i musiałam je tylko od zera urządzić. Okazało się to niemały wyzwaniem, ale jednak bardzo przyjemnym. Z mediów społecznościowych dowiedziałam się, co mam zrobić, żeby zaprojektować harmonijne i funkcjonalne wnętrza. W salonie na jednej ze ścian pojawiła się niedroga imitacja cegły na ścianę, która dodała wnętrzu klimatu. Jest to ściana wyłożona specjalnymi kafelkami, do złudzenia przypominającymi naturalną cegłę. Takie ceglane ściany występują w przeróżnych wersjach, od klasycznej cegły, przez taką beżową, aż po zupełnie białą. Ja postawiłam na bardzo naturalną cegłę, bo taka idealnie pasuje do mojej koncepcji całego wnętrza. Wyłożenie ściany specjalnymi kafelkami jest doskonałym pomysłem z tego względu, że nie tylko wygląda to bardzo atrakcyjnie, ale też dodatkowo taka imitacja cegły chroni ścianę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, przez co ścianę możemy rzadziej malować. Odpowiednio dobrane meble i dodatki przy takiej ścianie sprawiają, że całość prezentuje się naprawdę atrakcyjnie.

Aranżacja mieszkania jest bardzo fajnym i przyjemnym zadaniem, pod warunkiem, że mamy w tym zakresie jakąkolwiek wiedzę. Na szczęście żyjemy w czasach, w których w bardzo łatwy sposób znaleźć możemy informacje dotyczące odpowiedniego urządzania domów i mieszkań. Dzięki dostępowi do mediów społecznościowych udało mi się znaleźć inspirację dla ściany w moim salonie. Pojawiła się na niej klimatyczna imitacja cegły.