Blachy perforowane do użytku zewnętrznego

Elementy stalowe są niezbędne w architekturze i znajdują swoje zastosowanie nie tylko wewnątrz budynków, ale i w przestrzeniach je otaczających. Bardzo popularne są osłonowe blachy perforowane, które w zależności od użytego materiału ulegają minimalnej korozji, nawet jeśli są narażone na ciągły kontakt z wodą, czy wysoką temperaturą.

Ocynkowanie blachy sposobem na przedłużenie żywotności

blacha perforowana ocynkowanaSam metal może bardzo szybko ulegać korozji, dlatego stosuje się ocynkowanie ogniowe, aby temu zapobiec. Taka blacha jest oryginalnie barwy czarnej, ale po ocynkowaniu staje się połyskliwie szara. Ocynkowanie nie przeszkadza w wykonaniu perforacji – można uzyskać otwory o okrągłym, kwadratowym, prostokątnym lub ozdobnym kształcie. Oczka układają się w równoległych rzędach tak, aby się mijały albo jeden obok drugiego. Sama blacha może być różnej grubości, od bardzo cienkich, giętkich arkuszy po grube, masywne bloki. Narożniki takiego arkusza blachy są zwykle wykonywane pod kątem prostym, ale mogą też zostać na zamówienie fazowane lub zaokrąglone. Blacha perforowana ocynkowana może służyć jako element ozdobny w ogrodzie, pomaga uzyskać zacienioną przestrzeń altany lub współtworzy balustradę tarasu. W zależności od tego, jak duże wybierzemy oczka, uzyskamy odpowiedni prześwit. Blachy są produkowane z odpowiednim marginesem między rzędami otworów a krawędzią. Należy zwrócić na to uwagę przy składaniu zamówienia.

Blacha, która podlegała ocynkowaniu, jest odporna na deszcz, śnieg, promieniowanie UV, mróz, rdzę, zadrapania. Jeśli ma być wyjątkowo narażona na mechaniczne uszkodzenia, warto zamówić grubszą warstwę ocynkowania. Blachy o dużych powierzchniach, które już posiadamy, można poddać ocynkowaniu natryskowemu. Jest to jednak metoda, która nie sprawdzi się w razie trudno dostępnych miejsc.