Bierzemy samochody dla firmy w leasing

Kupno samochodu do firmy, zarówno za gotówkę jak i na kredyt, będzie znacznym obciążeniem dla działalności gospodarczej. Z tego względu niesłabnącą od lat popularnością cieszą się oferty leasingu dla firm. Warto dowiedzieć się nieco więcej w tej tematyce oraz przekonać się, które z dostępnych rozwiązań będą najbardziej korzystne dla naszej firmy w przypadku, kiedy potrzebujemy dodatkowego pojazdu.

Niedrogie samochody dla firm w leasingu

samochody dla firmy w leasing katowiceW dzisiejszych czasach samochody są podstawą funkcjonowania większości biznesów. Leasing, w odróżnieniu od kredytu, umożliwia nam korzystanie z pojazdu przez określony okres czasu, spłacając poszczególne raty. W takich wypadkach warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania zarówno z leasingu operacyjnego, jak i finansowego. Jeżeli interesują nas samochody dla firmy w leasing katowice są odpowiednim miastem. Znajdziemy tam profesjonalne firmy zajmujące się usługami leasingu dla firm. Dużym walorem dla właścicieli działalności gospodarczych jest możliwość zakwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów kosztów odsetkowych rat leasingowych. Oprócz tego taki pojazd można wprowadzić do ewidencji środków trwałych oraz zamortyzować go w czasie. Korzyści podatkowe są jedną z przyczyn, iż korzystanie z leasingu jest tak popularne. Najwięcej w takim przypadku zyskują tacy właściciele działalności pojazdów, którym nie zależy na dojściu do własności pojazdu, a jedynie na regularnej zmiany floty pojazdów na nowe. W takim przypadku koszty leasingu będą znacznie niższe, niż koszty kredytu bankowego. Niewątpliwym atutem jest także prostota korzystania z takiej opcji finansowania, która wiąże się z o wiele mniejszą liczbą formalności, niż tradycyjne kredyty. Nic dziwnego więc, że ta forma finansowania pojazdów jest popularna wśród właścicieli firm.

Reasumując, możliwość skorzystania z leasingu samochodu bywa korzystna dla właścicieli działalności gospodarczych. Jeżeli nie zależy nam na własności pojazdu, a chcemy korzystać z fabrycznie nowych samochodów, które nie będą problematyczne w czasie użytkowania, to zdecydowanie powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z takiego rozwiązania we własnej firmie. Leasing posiada wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym kredytem bankowym wziętym na zakup pojazdu.