Bezpieczne profesjonalne preparaty do mezoterapii

Mezoterapia jest jednym z bardziej popularnych zabiegów stosowanych w gabinetach kosmetycznych i kosmetologicznych.Ma ogromny wpływ na wygląd skóry, likwiduje oznaki starzenia i wpływa na procesy metaboliczne zachodzące w tkankach. Zabiegi wykonywane są przy użyciu wielu technik polegają na podaniu preparatu aktywnego bezpośrednio w skórę za pomocą iniekcji lub mikronakłuć. Do mezoterapii stosowane są substancje intensywnie oddziałujące na procesy zachodzące w skórze o nawilżającym, odżywczym lub napinającym działaniu.

Innowacyjne i bezpieczne preparaty używane w mezoterapii

bezpieczne preparaty do mezoterapiiInnowacyjne preparaty intensywnie działają na procesy biologiczne, redukują deficyty kolagenowe i elastyny, chronią przed postępującymi zmianami związanymi ze starzeniem skóry, a także działają profilaktycznie. Zastosowane bezpieczne preparaty do mezoterapii mogą odwrócić procesy starzenia skóry nawet o kilka lat, a systematyczne powtarzanie zabiegu znacznie opóźnia zmiany związane z degenerację tkanek. Najczęściej wykorzystywane są preparaty na bazie kwasu hialuronowego, kolagenu, witamin, aminokwasów i peptydów oraz wszelkich innych substancji posiadających właściwości regenerujące i odżywcze. Substancje często mają naturalne pochodzenie i budową chemiczną odpowiadają naturalnym substancjom występującym w organizmie. Dzięki temu następuje szybka synteza i wchłanianie oraz intensywne oddziaływanie na tkanki. Kosmetyki służą do użytku profesjonalnego i mogą być stosowane w różnych technikach tylko i wyłącznie przed profesjonalnie wyszkolony personel. Do zabiegu wykorzystywane są jednorazowe strzykawki z bardzo cienkimi igłami lub specjalne przyrządy wykonujące mikronakłucia, takie jak rollery i dermapeny. Zabiegi wykonywane są na każdą część ciała wymagającą regeneracji i odżywienia. Najczęściej stosowane są na skórę twarzy, szyi i dekoltu, a także grzbiety dłoni, głowę owłosioną oraz całe ciało. W zabiegu likwidowane są liczne zmarszczki i bruzdy, a substancje wstrzykiwane wypełniają niedobory w tkance wygładzając i ujędrniając skórę, a także likwidują rozstępy, blizny i cellulit.

W ostatnim czasie mezoterapia stosowana jest także na skórę owłosioną głowy, gdyż zapobiega procesom łysienia spowodowanym wiekiem lub chorobą oraz zaburzeniami hormonalnymi. W znaczny sposób poprawia kondycję włosów, wpływa na ich jakość i wzrost. Systematyczne powtarzanie zabiegów przynosi bardzo dobre efekty i opóźnia procesy chorobotwórcze oraz starzeniowe tkanek. Wykorzystywana jest również w redukcji tkanki tłuszczowej, gdyż nakłucia przyspieszają procesy metaboliczne zachodzące w tkankach i tym samym szybsze spalanie nagromadzonych złogów tłuszczu. Wszechstronne działanie mezoterapii wykorzystywane jest od lat w gabinetach kosmetycznych i stanowi skuteczną walkę z procesami starzenia i degeneracji tkanek skóry.