Basenowe odkurzacze różnego rodzaju

Właściciele przydomowych ogródków z pewnością mają w ogrodzie basen. Nie tylko taki mały dla dzieci lecz również taki, w którym możne wykapać się osoba dorosła. Taki basen powyżej 3000 litrów wody trzeba specjalnie czyścić. Do tego mamy specjalne środki jak chlor oraz odkurzacze czyszczące dno i boki basenu. Wszystkie tego typu rzeczy są dostępne w sklepach sportowych.

Najlepsze odkurzacze do basenów ogrodowych

jaki odkurzacz do basenuCzęsto zastanawiamy się jaki odkurzacz do basenu wybrać. Wybór w sklepach jest ogromny. Począwszy od odkurzaczy ręcznych, które działają jak klasyczne odkurzacze. Poprzez odkurzacze automatyczne, które jeżdżą samodzielnie. Wszystkie odkurzacze czyszczą nieckę basenową, nie wszystkie niestety czyszczą boki basenu. Oprócz zanieczyszczeń widzianych gołym okiem czyli liści, trawy i piasku mamy także drobnoustroje. To za ich sprawą w wodzie rozwijają się nie lubiane glony. Dlatego też czyszczenie basenu jest niezwykle istotne. Rodzaje odkurzaczy zależą od sposobu zasilania. Możemy wybrać odkurzacz lekki i bardzo poręczny odkurzacz na baterie. Jego cena jest stosunkowo niska, a koszty eksploatacyjne na znośnym poziomie. Kolejny to odkurzacz na prąd i takie są najbardziej zaawansowane. Wydajność i wysoka moc pracy to gwarancja satysfakcji. Są jeszcze odkurzacze na akumulator i one są również bardzo wydajne.

Czysty basen to podstawa dobrej zabawy. Jeśli chcemy cieszyć się krystalicznie czystą wodą to oczywiście możemy ją codziennie przed kąpielą wymieniać. Niestety w przypadku basenów o dużych wymiarach sprawa nie jest taka prosta. Nalanie 3000-4000 tysięcy litrów wody wiąże się z długim czasem nalewania oraz większymi kosztami. Znacznie bardziej opłaca się kupić dobrej jakości odkurzać do czyszczenia dna i boków basenu ogrodowego.