Akrylowy asortyment do paznokci

 

Metoda akrylowa znana jest już około 90 lat, ponieważ w 1934 roku Maxwell Lappe chcący oduczyć swoje pacjentki obgryzania paznokci wpadł na pomysł trwałego środka do zabezpieczania paznokci. Lappe był w prawdzie jedynie dentystą, ale obgryzanie znacząco wpływało na kondycję zębów, a chciał pomóc swoim pacjentom. Od tamtej pory metoda ta została udoskonalona, dzięki czemu z łatwością znajdziemy studio oferujące manicure akrylowy, jak również wykonamy go w domu.

Domowe paznokcie akrylowe i akcesoria do nich

pędzle do akryluZapewne każda kobieta uwielbia chwalić się pięknymi dłońmi i dostawać komplementy. Niestety, wiele z nas pracuje w zawodach, w których nietrudno o urazy mechaniczne albo po prostu mamy nawyk obgryzania. W tej sytuacji warto pomyśleć o paznokciach akrylowych, czyli bardzo wytrzymałej stylizacji. Jeśli jednak ceny w studiach kosmetycznych są dla nas niezbyt korzystne możemy wyposażyć się we własny zestaw i nauczyć się samodzielnie pracować nad swoimi paznokciami. Początkowo może być nam ciężko, jednak w internecie znajdziemy wiele informacji na ten temat. Co potrzeba do pracy nad akrylami? Przede wszystkim liquid i proszek akrylowy, które są podstawą takiej stylizacji. Aby ją nakładać musimy też zaopatrzyć się w odpowiednie pędzle do akrylu, które mają szerszą powierzchnię, ale są krótsze i dobrze rozkładają produkt na płytce. Dodatkowo potrzebny będzie nam produkt do usuwania skórek, cleaner do odtłuszczania płytki paznokciowej przed rozpoczęciem pracy, jak również primer wzmacniający przyczepność akrylu. Jeśli chcemy paznokcie przedłużać możemy wybrać tipsy albo szablony, na które akryl będziemy nakładać. Ważne jest też to, abyśmy zadbali o zapas pilników, które niekiedy przydadzą się nam do ewentualnych poprawek. Przy akrylu nie stosujemy lampy UV, więc praca powinna być całkiem łatwa.

Gdy szukamy metody prostej i skutecznej do wzmocnienia paznokci albo ich przedłużenia warto pomyśleć o akrylu. To manicure znany od dekad, przez co możemy być pewni jego trwałości. Zwróćmy też uwagę na to, iż możemy na niego nakładać inne produkty albo robić akrylowe ozdoby. Zadbajmy o piękne dłonie wraz z akrylowymi paznokciami. Pamiętajmy jednak, aby później wykonywać czynności domowe w rękawicach, aby nie odmoczyć swoich paznokci.

Więcej o akrylowych paznokciach: https://www.lafemme.pl/